енциклопедія рослин

Півонії

півонія травяниста жовта

Півонії – чудова і невибаглива прикраса вашого саду, квітника. Рід півоній об’єднує близько 40 трав’янистих і кущових видів, які походять з різних місць. Більшість – з Китаю і Тибету.

Поділитись: 

Епіпремнум

 

 

Епіпремнум

Рослина, завдяки потужній ліані, численним великим листям, бере величезну роль в очищенні повітря від шкідливого пилу і навіть отруйних речовин. Чудово справиться з надлишком вуглекислого газу в світлу пору доби. Тому його можна рекомендувати в шкільні приміщення. Також, за східними повір'ями приносить мир і затишок, стимулює лінивих до активності.

Поділитись: 

Кампсис

капсис

Кампсис доволі морозостійка ліана. Переносить мороз до -20˚С. Але якщо у Вас бувають зими безсніжними й холодними, то краще ліану вкрити на зиму. Я використовую опори, на які можна прив'язати сітку для огірків. Тоді легко знімати рослину для укриття на зиму. Прикриваю ліану гілками сосни чи плівкою, листям... У мене багато друзів, які не вкривають його на зиму.

Поділитись: 

Магонія падуболиста

магонія

Декоративний кущ, або невисоке дерево сімейства барбарисових, що гарно квітне весною,

має гарні і їстівні плоди в кінці літа та красиве шкірясте листя, яке влітку зелене, а зимою

змінює забарвлення на коричнево-пурпурне. Ця рослина вічнозелена. Тому магонія зберігає

декоративність протягом всього року.

Поділитись: 

Колеуси

колеуси

Завдяки можливості отримати велику кількість посадкового матеріалу в короткі терміни, колеуси доцільно використовувати для озеленення населених пунктів (міст, сіл), заводів, оформлення клумб біля магазинів тощо.

Поділитись: 

Нарциси

нарцис махровий

На одному місці нарциси ростуть 4 - 5 оків, поки їм не робиться тісно і не виснажиться земля, на що вказують пустоцвіти, або повна відсутність бутонів. Садять нарциси в добре і глибоко оброблену, поживну землю. Для весняного цвітіння нарциси висаджують в ґрунт в вересні-жовтні. на відстані 15 х 15 см. Глибина посадки близько 15 см.

Поділитись: 

Цикламен перський

цикламен персидський

У культурі найбільш розповсюдженим є цикламен перський (Cyclame persicum).  Виведені сорти високі (близько 30 см у висоту), середньовисокі і мініатюрні. Цикламени довговічні, можуть жити до 25 років.

Поділитись: 

Петунія

сульфінія

Петунії, куплені в магазинах в горшках, чи контейнерах, в квітні-травні висаджують на клумби, або в ящики. Відстань між рослинами приблизно 30 см. При пересадці важливо не пошкодити коріння, вони досить ніжні.

Поділитись: 

Жовта мухоловка (сараценія)

Сараценія

Це багаторічні, кореневищні, болотні трави, що належать до числа найбільших комахоїдних рослин. Жовта мухоловка не потребує особливого догляду і відрізняється оригінальним зовнішнім виглядом. ЇЇ пустотілі листки із внутрішнім узором являють собою пастку для комах. Запах нектару приваблює комах на кришку листка, де їх губить власна жадібність. Врятуватись із слизької вертикальної пастки, прикритої загнутими до низу волосками, практично не можливо.

Поділитись: 

Банан у кімнаті

банан у кімнаті

Селекціонеру Патію Анатолію Васильловичу у 1998 році вдалось отримати два сорти банана, що адаптовані до наших умов: банан “Київський карлик”, що росте до 2 метрів у висоту; і банан “Суперкарлик”, що досягає 1 метра у висоту. В ширину ці банани займають близько 2 метрів.

Поділитись: 

Сторінки