Жовта мухоловка (сараценія)

Жовта мухоловка (Sarracenia flava)

Це багаторічні, кореневищні, болотні трави, що належать до числа найбільших комахоїдних рослин. Жовта мухоловка не потребує особливого догляду і відрізняється оригінальним зовнішнім виглядом. ЇЇ пустотілі листки із внутрішнім узором являють собою пастку для комах. Запах нектару приваблює комах на кришку листка, де їх губить власна жадібність. Врятуватись із слизької вертикальної пастки, прикритої загнутими до низу волосками, практично не можливо. Жертва падає в середину ловчого листка і там перетравлюється ферментами. Мухоловка проходить три стадії розвитку: цвітіння (весна - середина літа), утворення ловчих листків і звичайних, неплотоядних. В природі рослини можуть досягати висоти 1 метра. В ширину рослини розростаються до 30 см.  Специфічно пахнучі квіти рослини досягають в діаметрі 5 см.

пересадка сарациніїПересаджують мухоловку кожні 2-3 роки. Пересадку краще всього проводити навесні, після зимового спокою. В природних умовах жовті мухоловки ростуть на болотах, тому грунт для посадки повинен бути достатньо кислим. В якості компосту використовують суміш торфової землі і вологого дрібного піску. На поверхню компосту викладують мох сфангум. Кращою є суміш торфу, перліту і будівельного піску в пропорціях 4:2:1. Кислотність повинна  бути (pH 5-6).

розмноження сараценіїЖовту мухолоаку (сараценію), зазвичай розмножують насінням, частинами кореневищ, або розетками... Сараценії, вирощені із насіння, зацвітають на 3-4 рік свого життя.

температура для хижих рослинМухоловка не любить занадто теплу зиму. Тому вгодити їй в будинках із централізованим опаленням не просто. Рослина потребує періоду сплячки, тому температура утримання зимою не повинна перевищувати 15 С, і може падати в цей період до 0 С. В інші періоди мухоловка полюбляє температуру 10 С, підвищення якої допустиме лишень при дотриманні відповідних умов поливу і вологості.

освітлення сарацинійТримають рослину на розсіяному світлі, регулярно обертаючи горшок навколо своєї вісі. Слід не допускати появи опіків на кришці пастки, чуттєвої до сонця через каплі нектару. Мухоловки погано переносять штучне освітлення. Якщо рослина отримує менше 8 годин сонячного світла в день, у неї розвиваються неплотоядні листки, і вона впадає в сплячку.

полив хижих рослинВ період вегетації горшок із рослиною ставлять в піддон, наповнений на 2,5 см безвапняною водою (найкраще використовувати дощову воду, що відстоялася). Зимою поливають раз в місяць, зберігаючи компост завше вологим. Слід уникати надлишкового поливу і потрапляння капель на ловчі листки.

Рослина потребує високої вологості повітря, яку досягають поливом. При температурі вище 7 С йому потрібна вентиляція. Обприскувати не обов’язково.

підживлення сарацинійЛовчі листки сараценії ростуть в бідній болотистій землі. Всі необхідні поживні речовини вони отримують від комах. Тому підживлювати мухоловки не можна: це може визвати пошкодження коренів, викривлення листків і навіть смерть рослини.

особливості догляду за сарациніямиЛовчі листки утворюються протягом усього літа. Неплотоядні з’являються при погіршенні умов утримання, або в період зимової сплячки.

Влітку рослини корисно виносити в сад, де рослина може "вполювати" собі якусь живність, особливо мухоловці потрібні мурахи, кислота яких відіграє значну роль в перетравленні комах.

Самими поширеними шкідниками жовтої мухоловки є павутинний кліщ і попелиця, боротися з якими досить складно, тому слід проводити профілактичні огляди і не допускати їх появі.

Поділитись: