Кампсис

капсис

КАМПСИС, догляд та розмноження. Ділиться секретом догляду з нами учасниця спільноти Квітникарство - Наталія Ушакова.
Кампсис доволі морозостійка ліана. Переносить мороз до -20˚С. Але якщо у Вас бувають зими безсніжними й холодними, то краще ліану вкрити на зиму. Я використовую опори, на які можна прив'язати сітку для огірків. Тоді легко знімати рослину для укриття на зиму. Прикриваю ліану гілками сосни чи плівкою, листям... У мене багато друзів, які не вкривають його на зиму. 
Кампсис дуже швидко росте. Кожної весни роблю обрізку. Лишаю лише скелетні гілки ліани, а інші пагони видаляю. Так він пишніше цвіте. Якщо не робити обрізку, то суцвіття буде опадати чи ліана не буде зовсім цвісти. 
Підживлення, як правило, ліані не потрібне. Але можливе одноразове внесення за вегетаційний період фосфорних добрив. Квіти будуть більш яскравіші та довшим буде період цвітіння.
Щоб не вражалася ліана попелицею необхідний полив при посушливому сезоні. 
Люблять кампсис мурашки, на його квіти у мене нападають такі великі чорні мурахи. Тому біля кореня розсипаю якісь препарати від мурах. Можна спробувати і пшоно. Допомагає! Пробувала. 
Кампсис - агресор. Пагони його можуть з'явитися і на відстані 7-10 метрів від ліани. Розмножувати кампсис можна насінням. Для весняного посіву, перед посадкою, необхідно провести стратифікацію. Якщо насіння підсохнуть, то їх схожість різко знижується. Тому для розмноження кампсису краще використовувати вегетативні способи - відводки, кореневі та зелені живці, кореневі отприски. 

Поділитись: