Нарциси

нарциси

Посадила в квітнику
Квітку ніжну та струнку.
Жовті ніжні пелюстки,
Зеленесенькі листки.
В квітнику у мене зріс
Гордий красень... Це —

(Нарцис)

 

Посадила в квітнику Квітку ніжну та струнку. Жовті ніжні пелюстки, Зеленесенькі листки. В квітнику у мене зріс Гордий красень… Це — (Нарцис)

Джерело: http://dovidka.biz.ua/virshi-ta-zagadki-pro-nartsis/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Нарциси (Narcissus) сімейство амарилісові (Amaryllidaceae). Ранньо квітнучі, красиві, зимостійкі рослини. Квіти трубчасті і корончасті, прості і махрові, білі і жовті, з ніжним ароматом. Листя лінійні. Серед нарцисів розрізняють три групи: нарциси, тацети і жонкілі.

Нарциси по будові квітки також розділяються на наступні форми:

    Крупноквіткові трубчасті - придатні для вигонки, і горшкової культури: Bicolor Horsfieldi, Golden Spur.;

    Дрібнокорончасті: Incomparabilis albus; Bak - білий; S. Watkin - жовтий; Poeticus ornatus - білий з червоною серединкою, гарний для вигонки;

    Махрові: Orange Phoenix - білий з оранжевим, Van Sion - золотисто-жовтий для ранньої вигонки.

Танцетти, або букетні нарциси (N. Tazetta L.), на міцному стеблі  несуть букет із 5 - 7 дрібних, сильно духм’яних квіток.

Багатоквіткові нарциси (N. multiflorus Lamk.) відносяться до гібридів, отриманих від схрещування тацеттів з N. Poeticus ornatus. Кращі сорти Elvira і Klondika.

Жонкілі (N. Jonquilla). Квіти дрібні, золотисто-жовті, але з незвичайно приємним ароматом, що нагадує запах померанців.

В ґрунтовій культурі найбільш поширені: N. p. ornatus L., N. pseudo-narcissus L., N. incomparabilis Mill.

розмноження нарцисівРозмножують нарциси цибулинами-дітками, які зацвітають на 2-ий, 3-ій рік після посадки. Після того, як в нарцисів пожовтіє листя - їх викопують і відділяють цибулини-дітки. Їх сортують по розміру. Садять в добре і глибоко оброблену, поживну землю. Для весняного цвітіння нарциси висаджують в ґрунт в вересні-жовтні. на відстані 15 х 15 см. Глибина посадки близько 15 см.

догляд за нарцисамиВ нарцисів відрізають відцвілі квіти, щоб забезпечити краще живлення цибулини. На ділянках з нарцисами регулярно проводять розпушення землі, видаляють бур`яни і вчасно видаляють хворі рослини.

посадка нарцисів

На одному місці нарциси ростуть 4 - 5 оків, поки їм не робиться тісно і не виснажиться земля, на що вказують пустоцвіти, або повна відсутність бутонів. Садять нарциси в добре і глибоко оброблену, поживну землю. Для весняного цвітіння нарциси висаджують в ґрунт в вересні-жовтні. на відстані 15 х 15 см. Глибина посадки близько 15 см.

сонце і нарцисиНарциси полюбляють сонячні ділянки, але ростуть і в напівтіні. В притінених місцях нарциси цвітуть довше, аніж на сонячних.

поливання нарцисівПоливу впринципі не потребують. В сильну засуху можна полити.

зимівля нарцисНарциси - зимостійкі рослини, але на високих, відкритих місцинах потребують легкого укриття, наприклад листям, або шаром перегною.

підживлення нарцисВ якості підживлення можна вносити мульчу із перегною, або листяної землі. Свіжий гній вносити не можна. В період вегетації рослини обережно підживлюють азото-калійними добривами. Якщо правильно приготувати ділянку під нарциси - то підживлювати їх не потрібно.

нарциси цвітутьЦвітуть в квітні, травні і червні.

шкідники і хвороби нарцис

Особливих шкідників і хвороб у нарцисів немає. Після викопування цибулини перевіряють, усі хворі викидають, залишаючи тільки здорові. Перед посадкою також перевіряють, чи нема хворих, підгнилих цибулин - це забезпечить здоровий ріст і цвітіння рослин, і запобігатиме нападу шкідників і хвороб. Шкідниками нарцисів є дрібна цибулькова і нарцисова мухи; цибулькова, коренева і стеблова нематоди. Серед хвороб - коренева гниль, фузаріоз.

поради по вирощуванню нарцисів

Нарциси гарно виглядають на клумбах. Використовують їх на зрізку, для квіткових аранжировок. Також вирощують і в горшках, як кімнатну культуру.

Нарциси відносяться до числа пізньо-вигоночних рослин. Тільки жовтий махровий сорт Van Sion можна домогтися цвітіння до кінця січня.

Не можна зрізати листя на відцвілих нарцисах. Воно, аж до в`янення забезпечує цибулину поживними речовинами і забезпечує гарне цвітіння на слідуючий рік.

Поділитись: