Зелена троянда

зелена троянда

Серед великої різноманітності троянд є і зелена. Вона так і називається Rosa viridiflora, що в перекладі означає зелена квітка.

Цей сорт відноситься до групи бенгальських троянд. Квіти в зеленої троянди невеличкі, 3 - 4 см в діаметрі, густомахрові, без запаху, зібрані по кілька штук разом, великого декоративного ефекту не мають. Проте дана троянда цікава з ботанічної точки зору, так як наглядно показує походження квіток. Кожна пелюстка  - це видозмінений листочок, і  у зеленої троянди це особливо помітно. Нормальних тичинок і пестиків вона не має, тому і насіння ніколи не утворює.

Зелена троянда дуже легко розмножується вегетативним шляхом - живцюванням, або прививкою. Вона невибаглива, добре росте в горшках і у відкритому ґрунті, де при незначному укритті успішно зимує.
Зелена троянда відрізняється ще однією особливістю - кожна її квітка розкрита дуже довго, протягом місяця і більше пелюстки не вянуть, як у звичайних троянд, і можуть засвоювати вуглекислий газ, як листки. Троянда ця відома з 1856 року.

Поділитись: