Укриття плетистих і штамбових троянд

троянди

Троянди, також, можна утепляти повітряно-сухим методом. Особливість його полягає в тому, щоб кущі укривати повністю, безпосередньо під укриттям є повітряний простір, рослини захищені від надлишкового зволоження і, крім того, в деякій мірі можна контролювати їх стан в зимову пору, розкриваючи і закриваючи віддушини в утеплюваній конструкції. Метод укриття наступний: над кущами троянд, зрізаними на висоту 40-45 см, установлюють каркаси з секціями до 30 см, на них кладуть утеплювач (папір, поролон, мінвату), зверху — поліетиленову плівку. Перед укриттям недозрілі і пошкоджені пагони, а також усі листки краще видалити.

Сорти, у яких у другу половину вегетаційного періоду утворюється багато жирових пагонів (Глорія Дей, Куін Елізабет, Климентина), краще зберігаються при повітряно-сухому укритті. Їх пагони до настання морозів у більшості випадків не встигають здерев’яніти, зимою підмерзають, а з настанням потепління покриваються пліснявою і загнивають. Гниль швидко, особливо у землі, поширюється і пошкоджує решту пагонів.

Якщо пагони необхідно зберегти повністю (плетисті сорти троянд), краще застосовувати повітряно-сухе укриття. У даного методу є і недостатки. Троянди із підвищеною чутливістю до посухи, висаджені на підвищених ділянках, при цьому способі укриття уже в ранній весняний період, а тим більше літом, потребують рясного поливу.

Крони штамбових троянд необхідно укривати повністю, незалежно від сорту і групи. Перед укриттям усі листки видаляють, недозрілі і пошкоджені пагони обрізають і обов’язково спалюють. Штамб необхідно нагинати поступово у два-три прийоми (якщо штамб молодий і надається згинати). Спочатку його згинають і фіксують під кутом 40-50º на 3-4 дні. Потім нагинають таким чином, щоб крона уляглась на свіжо-насипану купку землі, укривають хвойними гілками, а зверху землею, або поліетиленовою плівкою (при укритті плівкою потрібно робити віддушини). Зимою, при необхідності, присипають ще й снігом. Розкривають штамбові троянди також у два-три прийоми.

Якщо кущі штамбових троянд не піддаються згинанню, то їх укривають стоячими. Для цього пагони акуратно скручують докупи проводом, потім обмотують теплоізолюючим матеріалом (папір, скловата, поролон, агроволокно), зверху, при необхідності, обмотують плівкою.

 

Поділитись: