Штамбові троянди

троянди штамбові

Завжди привертають увагу стрункі деревця пишно квітучих садових троянд, привитих на стовбурцях шипшини.

Припіднята над землею крона таких рослин знаходиться в кращих умовах освітлення. Потужна коренева система забезпечує достатнім живленням. На штамбах більше розвивається пагонів і квіток. Гарна вентиляція крони запобігає розповсюдженню таких хвороб, як чорнобура плямистість листків ( Actinomena rosae) і ложна борошниста роса (Sphaerotheca pannosa rosae).

У штамбових троянд краще дозріває насіння, а це важливо при селекції.

Троянди можна прививати на штамбах різної висоти (до 2 метрів і вище). Але потрібно мати на увазі, що чим вищий штамб, тим слабший ріст крони. Тому сильно рослі троянди доцільніше прививати на високих штамбах, а сорти із помірними ростом краще прививати на середніх штамбах.

В залежності від висоти штамба розрізняють високоштамбові троянди (1,5 — 2 м), середньоштамбові (1-1,2 м), і напівштамбові (0,5-0,75м). Частіше використовуються середньоштамбові.

Відбирати сорти для прививки на штамб слід з урахуванням слідуючих особливостей: рясне і довготривале цвітіння, яскраве забарвлення квіток, рівномірна, широка, розгалужена крона, міцні пагони із яскравим, крупним листям, стійкість до несприятливих кліматичних умов — морозам, сильному вітру; стійкістю до різних хвороб і шкідників.

Для штамбових культур троянд не підходять сорти з дуже компактними, вузькими, або, дуже рідкими кронами і одиночними сильнорослими пагонами.

Найбільш цінні для штамбової культури чайногібридні, Флорибунда, гібриднополіантові, ремонтантні троянди. У всіх них рясне і повторне цвітіння.

Чайногібридні троянди відрізняються красотою форм, величиною і ароматом квітів, а троянди групи Флорибунда — рясним, практично безпереривним цвітінням, яскравим, стійким забарвленням, і, порівняно, великою стійкістю до несприятливих погодніх умов. Враховуючи розміри крони, ці троянди доцільно прививати на штамби середньої висоти.

Довгі, гнучкі пагони плетистих троянд, спадаючи до самої землі, створюють на штамбах красиву пониклу крону, покриту масою невеликих квіток. І хоча цвітіння одноразове, зате рясне і довготривале до 30-40 днів.

Поділитись: