Весняні букети

аранжування, весняні букети

Перші квіти весни повні хвилюючого очарування, і той, хто любить природу, цінує її красу, не може залишатися до них байдужим. Але зібрані квіти — це лишень матеріал для букета. Як же скласти букет, щоб він дарував весняний настрій?

Золотисті квіти форзиції, що густо покривають пагони, в жовтій з чорними полосками вазі, схожі на яскраві сонячні промені. А як граційні гілочки спіреї Вангутта в тонкій, високій, світлій вазі.

Кілька жовтих садових тюльпанів, краще махрових, добре аранжувати 2-3 листками арума, закріпленими на держаку-наколці. В плоскій керамічній, або скляній вазі, композиція нагадує озеро з квітучими кувшинками.

Гілка білого бузку, дейції, або жасміну гарно виглядає в голубій з білим вазі.

Букети можна складати не тільки із садових рослин. Дивовижно легкі і елегантні композиції із польових і лісових квітів.

Лісові фіалки серед ніжної, зеленої трави, доповнені одним — двома листками кімнатного вазонка хлорофітума, в маленькій плоскій вазочці темно-зеленого кольору перенесуть в кімнату красоту лісу. У фіалки і злаків дуже тоненькі стебла, тому, перш ніж кріпити їх на держаку, потрібно дротиком зв’язати рослини в пучки.

Кілька квіток іриса венгерського, 2-3 конвалії і стебла колосняка гігантського в плоскій темно-зеленій вазі асоціюється з озером в ранковій димці, а маргаритки із стеблами злаків і кількома голубими лісовими дзвониками на тонких квітконосах — з лісовою галявиною.

Захоплення мініатюрами не повинне відкидати великі букети; вони гарно виглядають на урочистих прийомах, ювілеях, сімейних святах. Але квіти потрібно підбирати із смаком, аранжування повинно відповідати величині рослин. Для букета в підлоговій вазі використовують крупні компоненти — гілки дерев і кущів, або квіткові рослини із великими квітками, наприклад цвітуча гілка каштану, кілька гілок бузку, аранжовані листями іриса. Можна поставити у таку вазу і дві-три квітки іриса.

Так, зібравши усю свою фантазію, кожен може створити безмежну кількість художніх букетів.

Поділитись: