Ви є тут
Відповідь на запитання про виноград
Запитання.
Марія відправила повідомлення через контактну форму на http://my-flower.com.ua/contact.
Доброго дня. Читаючи ваш сайт, мене дуже зацікавив кімнатний виноград. Ви б не могли підказати, де можна придбати щепку кімнатного винограду? І конкретніше догляд за ним. З нетерпінням чекаю відповіді.
Відповідь.
Добрий день. Виноград у кімнаті вирощується за принципом рослин бонсай. Тому підійде будь-який сорт винограду. Краще вибирати сорти, які мають меншу інтенсивність до розростання, і раній срок дозрівання плодів.
Найкраще, коли у вас (чи знайомих) є виноград, який вам подобається, весною пригинаєте його гілочку до землі, присипаєте землею. Через деякий час з’являться корені. У серпні- вересні його викопайте і посадіть у великий горшок, чи дерев’яний ящик, чи контейнер. Головне, щоб однорічний саджанець провів літо у відкритому грунті, там він зміцниться і гарно укоріниться. Притому рости він повинен на сонячному місці.
При посадці осінню в контейнер, зробіть в останньому дерев’яну драбинку, по якій ліана буде плестися.
На зиму виноград потрібно помістити у підвальне, або будь-яке інше прохолодне приміщення.
Якщо такого приміщення немає, то можна його тримати і при більш високих температурах у 10-15°С. Полив у цей час потрібно припинити, лише зрідка зволожувати верхній шар землі.
Перед винесенням у підвал, виноград обрізають коротко, залишаючи 2-3 бруньки. Віддих йому потрібен 3-4 місяці. Тому помістивши його у підвал у жовтні-листопаді, на світ божий виносити його потрібно у січні-лютому.
Коли рослина починає рости, виконують 2 агротехнічні прийоми — прищипування і пасинкування. Прищипують слабкі пагони, які будуть лишень забирати сік у сильних. Таким чином залишають 3-4 найсильніші пагони, які розміщаєте на драбинці так, щоб вони не затіняли один одного. На них утворюються суцвіття, а пагін продовжує рости, тому після останнього суцвіття залишають 3-4 листочки, а дальше пагін прищипують. Це надасть більше поживних речовин для майбутніх плодів. І взагалі, агротехніка така сама, як і у звичайного винограду, просто трішки пристосована під кімнатні умови.
В перший рік краще обмежити кількість суцвіть до 2-3, щоб не виснажити рослину.
Після збору урожаю, можна знову на 3-4 місяці дати рослині відпочити, і повторити усю процедуру. Це дасть змогу збирати урожай 2 раза на рік. Але це виснажить рослину, і вона скоро почне давати маленькі плоди, або й зовсім перестане плодоносити. Тому краще після плодоношення, до осені, гарно доглядати за рослиною, поливати, підживлювати, обрізати зайві пагони, щоб рослина набралася сил на наступний рік. Осінню знову обрізаємо, і заносимо у підвал, і все повторюємо.
Слід пам’ятати, що виноград світлолюбна рослина, тому розміщувати його слід на південних вікнах. На менш освітлених вікнах він теж буде рости, але перестане плодоносити.
Дуже корисно встановити йому штучне досвічування за допомогою люмінісцентної лампи.
Після плодоношення, влітку корисно винести рослину в сад і прикопати там до осені (але слід спочатку притінювати від сонця, щоб не обпалити рослину, поступово приучаючи її до сонця).
При пересадці (перед початком росту) слід укоротити великі корені на третину.