Ви є тут
Тюльпани до свята
Турбуватися про це треба вже у жовтні. Відберіть великі, не пошкоджені хворобами цибулини діаметром не менше 30-35 мм. З жовтня на грудень зберігайте їх при температурі 3-8°С, а пізніше — о -3°С.
Краща “грядка” - ящики з поліетилену, або оргскла розміром 30*40 см (щоб помістились на підвіконні), наповнені сумішшю піску і просіяного компосту, взятих в одинаковому співвідношенні перегною, або торфу і з дренажем на дні. В ящиках такого розміру можна розмістити 30-40 цибулин.
Садіння і вигонку можна розпочинати не раніше початку січня. Висаджені в цей час цибулини зацвітуть через 30 днів, у лютому — через 20 і в березні — через 10-15 днів. Отож, беручи до уваги, що цвітіння тюльпанів може тривати 8-10 днів, щоб порадувати жінок чудовим букетом на 8 березня, цибулини висадіть 10-15 лютого. Краща температура для їх вирощування — 15-20°С. Пульверизатором зволожуйте повітря, забезпечте добре освітлення. Перед садінням з цибулин зніміть луску і промийте слабким розчином марганцевокислого калію. Замість грунту в ящики можна покласти поролон, в якому просвердліть отвори, на 5-10 мм менші діаметра цибулини. У ці отвори помістіть цибулини. Кращий живильний розчин для такої гідропоніки — 3 г ризької суміші, або нітрофоски з додаванням мікроелементів (0,1 г сульфату цинку, міді марганцю і борної кислоти) на 1 л. Розчин доливайте в міру його споживання і висихання. Можна досипати, так званий, аквагрунт, або гідрогель — кольорові кульки, що вбирають в себе воду, а потім поступово її віддають. Це новий метод, і має свої нюанси, але можна випробувати. Аквагрунт дає гарні результати, якщо його перемішати з субстратом, тоді він пересихає повільніше.
Аналогічно можна одержати квіти нарцисів. Діаметр цибулин не менше 5 см, температура їх зберігання у червні 20-22°С, у липні 17-20°С, висаджуйте в ящики чи горщики 1 жовтня.
Навесні, через 10-15 днів після зрізування квітів, цибулини виберіть, висушіть, очистіть від луски і корінців і до вересня зберігайте в сухому місці, висадіть для одержання квітів на грядці. Використовувати їх для повторного одержання квітів взимку не слід — вони виснажилися і можуть не утворити квітконосів.