Виноград у кімнаті

виноград у кімнаті

Для кімнатної культури можна використовувати сорт винограду Мускат кімнатний, який легко вирощувати у кімнатних умовах.

Мускат кімнатний відрізняється великою урожайністю і утворює грона навіть на пагонах, що виросли із сплячих бруньок. Часто укорінений живець дає невеликий врожай уже на другий рік, а на 6-7 рік одна рослина, при гарному догляді, здатна давати 3-4 кг плодів.

Виноградне гроно середньої щільності, ягоди круглі середньої величини, зелені з золотим відтінком, солодкі з мускатним присмаком.

Дозрілі грона довшим часом можуть висіти на рослині і прикрашати кімнату. Плодоношення, зазвичай, наступає через 4-4,5 місяців після внесення винограду в кімнату із підвалу.

Можна заставити виноград плодоносити і два рази на рік, давши йому після збору першого урожаю 45-денний спокій в підвалі і потім занести в кімнату, але це виснажує рослину. Краще збирати один урожай, даючи рослині віддихнути у підвалі у січні-лютому (теж 45 днів).

Заносити до кімнати, після періоду спокою, можна на початку березня. Після внесення рослину слід пересадити, частково обрізавши корені.

Склад землі: дернова земля, перегній і крупний річковий пісок, або звичайний, добре промитий (2:1:1).

Необхідно час від часу підживлювати органічними і мінеральними добривами, роблячи інтервал між одними і другими 7-8днів.

Обрізка повинна бути короткою, на 3-6 бруньок.

Розмножують живцями. Живці беруть, зазвичай, осінню і ставлять на вкорінення в березні. Можна живці брати і весною, при обрізці.

Можна пробувати вирощувати різні сорти винограду в кімнатах, Головний принцип, як і в технології бонсай, при пересадці підрізати корені, і укорочувати пагони. Також рослинам необхідно багато світла, тому їх слід розміщати на південних вікнах, і досвічувати люмінесцентними лампами.

Поділитись: