Про попелицю, кліща і білокрилку

попелиця, оранжерейна білокрилка, павутинний кліщ

Попелиця — маленькі, різноманітно забарвлені комахи — зустрічаються на листях, стеблах і коріннях рослин, часто утворюють цілі колонії. Солодкі екскременти, що виділяє попелиця — називають медвяною росою. Попелиці висмоктують сік із рослин, визиваючи тим деформацію пагонів, скручування листків. Можуть переносити вірусні хвороби.

В домашніх умовах для боротьби з шкідниками використовують відповідні хімічні препарати, або використовують старовинні рецепти — такі як обмивання і обприскування рослин зеленим калійним милом, настоєм тютюну, полину, або іншими ядовитими рослинами. Проте ефективніше використовувати відповідні пестициди, які радять у квіткових магазинах.

Оранжерейна білокрилка — маленька (до 2 мм) біла комаха. Зазвичай живе і харчується на нижній стороні листків багатьох кімнатних рослин. Якщо поворушити уражену рослину, то білокрилка злітає із неї. При сильному розмноженні, білокрилка наносить велику шкоду рослинам, визиваючи пожовтіння і обпадання листя. На її цукристих виділеннях з’являється чорний наліт сажистого гриба.

Гарний ефект у боротьбі із білокрилкою дає використання кольорових пасток. Кусочки пластику, або поліетиленової плівки яскравого жовто-оранжевого кольору покривають шаром довго сохнучого клею і розвішують серед рослин. Від личинок і яєць, а також від сажистого гриба позбавляються промиваючи листя мильним розчином. Проти білокрилки можна використовувати ті самі пестициди, що і проти попелиці.

Павутинний кліщ настільки малий, що першими ознаками його присутності є бурі, або жовті точкові плями на листках рослин, утворюючи характерний мармуровий узор. Лишень при сильному зараженні пагони покриваються павутиною, листя починають обпадати. Роздивитись кліща можна в лупу.

Для боротьби із шкідниками використовують відповідні пестициди, проте в популяції кліща швидко виробляються форми, стійкі до пестицидів, тому не рекомендується проводити більше трьох обробок одним і тим самим препаратом. В якості профілактики можна обмивати корони рослин холодною водою.

І саме головне. Якщо у вас на якійсь із рослин з’явилися ознаки хвороб чи шкідників, то цю рослину потрібно негайно ізолювати від інших, щоб зараза не передалася на сусідні рослини, а вже потім приступати до боротьби із напастю. Інші рослини рекомендується теж обробити для профілактики.

Поділитись: