Лютий (турботи квітникаря)

Глід лікарський

В саду. Перевіряють чи надійно укриті снігом клумби, грядки із багаторічниками. Підсипають сніг там, де його мало, або здуло вітром. Особливо за цим потрібно слідкувати на альпійських гірках, підвищених місцях, посадках квітів під великими деревами.

Після великого снігопаду струшують сніг з гілок дерев, в першу чергу з хвойних порід і кущів.

Навколо дерев, кущів, багаторічників притоптують сніг, щоб уберегти рослини від гризунів.

Потрібно потурбуватися про наших “пернатих помічників” синиць, снігурів і інших. Потрібно зробити для них годівнички, кожен день струшувати з них сніг і підсипати корму.

Перевіряють стан бульб гладіолусів, жоржин, кореневища канн, що зберігаються у приміщеннях і підвалах.

Закуповують добрива, приводять в порядок і купують садовий інструмент, готують кілки, етикетки, посівні ящики і ін.

В кімнаті. В цю пору року світла мало, тому рослини розміщують поближче до вікон. Більшість кімнатних квітів знаходяться в стані спокою. Їх поливають тільки тоді, коли верхній шар землі в горшку підсохне. Для поливання беруть воду кімнатної температури.

На поверхню землі у азалій, камелій, деяких кактусів для зволоження можна розкладати сніг. Цикламени поливають прохолодною водою через піддон і разом із азаліями тримають в прохолодному і світлому приміщенні.

Систематично протирають вологою тканиною порохи на листках (з опушених за допомогою пензлика), рихлять землю.

Щоденно провітрюють приміщення, особливо у сонячні дні, але уникаючи протягів, які шкідливі для рослин. Їм також шкідливий і тепле сухе повітря, яке йди від батареї чи конвектора. Вологість повітря підвищують за допомогою обприскування рослин із пульверизатора, установкою піддонів із вологим мохом.

В морозні ночі рослини переносять з підвіконників в глиб кімнати.

Квітучі азалії, гіппеаструми, клівії, примули, сенполії, орхідеї регулярно зволожують теплою водою, не допускаючи пересихання землі. Ці рослини можна раз у місяць підживити слабким розчином органічних чи мінеральних добрив.

Сукуленти поливають рідко, не частіше одного разу в місяць у ясні, сонячні дні. Ці рослини утримують в самих світлих, прохолодних приміщеннях. Їм, а також іншим квітучим рослинам корисне досвічування лампами денного світла (роблячи їм світловий день у 12-14 годин).

Перевіряють стан глоксиній, каладіумів і інших рослин, що знаходяться в стані спокою. Якщо клубні зморщились, стали м’якими, субстрат зволожують. Підгнивші бульби ізолюють від здорових, уражені місця видаляють і обробляють відповідними дезинфікуючими препаратами.

Бульби глоксиній, бегоній, що пробудилися, очищують від залишків старих коренів, садять в свіжу земляну суміш, поливають і розміщують в теплому приміщенні.

Наприкінці місяця розпочинають живцювати бегонії, фуксії, гортензії, жасмін, пеларгонії, кленодендрон, пасифлору і інші культури.

В кімнатних умовах живці зручніше укорінювати у воді, в скляних банках, прикритих склом, або плівкою. Для прискорення утворення коренів, зрізи обробляють стимуляторами, а на дно банки насипають трішки чистого, промитого річкового піску.

Висівають насіння квітів для балконів (чорнобривців, літніх жоржин, лавкою, настурції, духм’яного горошку і ін.), а також кімнатних рослин, які використовують як однорічні (мимоза стидлива, тунбергія крилата, декоративний перець, базилік, бальзамін садовий).

Поділитись: