Декоративний перець

декоративний перець

Зазвичай це невисока (15-30 см) рослина з кулястою, або розкидистою формою куща (діаметр 40-50 см). Листя маленькі, зелені. Плоди кулясті, конусоподібні, ширококонусоподібні із середньою вагою 1-6 г. Кількість їх на одному кущі від 150 до 750 штук. Декоративність рослина отримує за забарвлення плодів. При їх дозріванні, на рослині можна спостерігати цілу гаму кольорів і відтінків.

Ця рослина дуже вибаглива до тепла, вологи і світла. Період вегетації від сходів насіння і до дозрівання плодів становить 150-160 днів. Оптимальна температура проростання насіння 25-28°С при вологості грунту 70-75%.

Насіння можна висівати у лютому в квіткові горшки. Субстрат повинен бути легким — 2 частини дернової землі і 1 частина перегнійної землі. В підготовлену і зволожену землю насіння висівають на глибину 0,6-1,2 см. При оптимальній температурі насінини проростають через 7-10 днів. Коли на рослині з’являються 1-2 пари справжніх листків, сіянці пікірують, або проріджують.

В період вирощування розсади проводять 2-3 підживлення мінеральними і органічними добривами. Після кожного підживлення рослини поливають чистою водою, щоб запобігти виникненню опіків.

Також, при догляді за сіянцями часто рихлять землю, боряться з хворобами і шкідниками.

Рослини висаджують у грунт при температурі не менше 15°C, обов’язково поливають, а через 2 дня рихлять землю.

В кінці літа, деякі екземпляри можна викопати і занести в кімнату, або оранжерею. Невисокі компактні рослини з великою кількістю яскравих плодів, гарно оживлять інтер’єр.

Свіжі плоди можна додавати до їди, або використовувати у лікувальних цілях.

В лютому рослини скидають листя, але перці в захищеному грунті являються багаторічною культурою, весною вони знову починають зеленіти, а потім цвітуть і плодоносять. Цикл повторюється протягом 2-3 років.

Декоративні сорти перцю можуть украсити квітники, балкони, підвіконники. Крім того, їхні плоди є гарною приправою для багатьох страв.

Поділитись: