Живцювання клубневої бегонії

бегонія клубнева

Найбільш зручний, на мій погляд, спосіб розмноження клубневих бегоній — живцювання. Воно особливо необхідне, коли хочуть розмножити цінний сорт, а кількість маточних екземплярів обмежена.

При такому способі розмноження бегонії із живців зберігаються у зимовий період. По спостереженням, липень — серпень кращий період для живцювання.

Від дорослих рослин беруть пахові живці і поміщають в посуду із водою, бажано не великою. При температурі 20-25°С коріння утворюється через 8-14 днів. Живці із молодих рослин укорінюються швидше, чим від дорослих. Живцювати можна і раніше — в квітні — травні.

Вкорінені живці садимо в горшки діаметром 8-10 см. Придатна і більш простора посуда. Молоді рослини на 3-4 місяць утворюють клубні розміром 15-20 мм. Вони добре зимують у горшках із землею. З настанням осінніх заморозків бегонії заносимо у приміщення, де їх розміщуємо якомога ближче до світла, або досвічуємо люмінісцентними лампами. Поливати дуже рідко, але слідкувати щоб не підсохли клубні. При достатньому освітленні в теплих кімнатах бегонії ростуть дуже повільно, інколи сильно витягуються. Такі екземпляри можна використати як ампельні.

З настанням весни ріст прискорюється. В цей час можна відрізати верхушку стебла і поставити на укорінення. Укорочені пагони скоро дають багато нових, бокових, утворюється розгалужений кущ з великою кількістю бутонів.

Даний спосіб розмноження потребує багато уваги і часу — клубні формуються близько 15 місяців. Тому його використовують переважно тоді, коли потрібно зберегти і розмножити рідкісний екземпляр.

В інших випадках кращим способом розмноження є ділення клубня і висів насіння.

Поділитись: