Фуксія на штамбі

фуксія

Простота вирощування і невибагливість цих рослин дозволяє розширити асортимент штамбових культур для оформлення квітників, парків, скверів.

Високоштамбова форма потребує дворічного вирощування. Щоб її отримати, в першій половині квітня, у фуксії деревовидної (арборесценс) з відзимувавших маточників рекомендується зрізати живці довжиною 10 см. У піску вони укоріняться приблизно на 9-ий день. Після появи корінців їх потрібно пересадити в 7-сантиметрові горшки, в суміш дернової землі, перегною, торфу і піску (4:2:1:1). В перший місяць молоді рослини достатньо тільки поливати і обприскувати водою.

У другій половині травня слід зробити перевалку. Земляну суміш можна використовувати таку саму.. Як тільки рослини зміцніють, потрібно їх підживити мінеральними і органічними добривами.

Наступну перевалку рослин в горшки 11 сантиметрів проводять у другій половині червня. Земляну суміш беруть таку саму, збільшуючи вміст перегною.

Важливо вчасно зробити прищипку бокових пагонів. Це роблять над 4-5 листком. В перший рік вирощування квіткові бутони вищипують. Щоб рослини зміцніли і добре перезимували, в середині серпня їх краще винести у відкритий ґрунт і прикопати на грядці прямо із горшками. Доглядати їх потрібно так само, як і в оранжереї.

В кінці вересня фуксії потрібно знову внести в оранжерею. До цього часу виростають крупні рослини (висотою 120-125 см).

В оранжереї необхідно одразу зробити перевалку в вазони діаметром 17см. Земляна суміш повинна бути більш поживною; в неї входять дернова земля, перегній, торф (4:4:1) і трішки сухого коров’яку.

Температуру в оранжереї слід тримати (14-16°С). В теплій оранжереї рослини всю зиму не припинятимуть росту. Кожні 10-15 днів їх потрібно підживлювати і обприскувати водою.

Уже в грудні рослини повинні досягати висоти 170 сантиметрів. В цей час потрібно прищипнути верхній пагін. Потім через 10 днів обрізати на кільце бокові пагони, залишивши лише кілька (6-7) на самому вершечку, із яких і будемо формувати крону.

З настанням тепла (березень) фуксії знову перевалюють в горшки діаметром 22 см. До земляної суміші (дернова земля, перегній і торф — 2:2:1) добавляють трішки піску і сухого коров’яку. До весни у рослини сформується крона і вона буде похожа на маленьке деревце. Висота її досягає майже 2 метрів. В кінці травня штамбова фуксія зацвіте.

При посадці рослин в ґрунт необхідно враховувати, що високі штамби потребують ділянок, захищених від вітру, а фуксія на середньому штамбі добре переносить відкриті місця.

 

Поділитись: