Ви є тут
Квіти у кімнатах
Кімната без рослин здається не живою, скучною. Але навіть саме скромне приміщення справляє враження затишного, якщо його прикрашає зелень — зрізані квіти у вазі, горшкові квітучі, або декоративно-листяні рослини.
Важливо підібрати такі квіти, щоб умови, в яких вони опиняться, були б сприятливі для них, щоб не виникало труднощів при догляді за ними і щоб рослини не заважали своїм господарям.
Гарною прикрасою є букети в різноманітних вазах — високих і низьких. Їх можна розміщувати на столах, стінах, різноманітних підставках.
Гарно оживляють кімнату горшки із квітучими вазонками. Їх асортимент настільки великий, що можна практично у любу пору року мати в кімнаті квітучі екземпляри. Добрим, правильним доглядом можна домогтися того, щоб вони росли багато років і квітнули щорічно. Особливо часто вирощують у кімнатах різноманітні декоративно-листяні рослини і серед них — кактуси і інші сукуленти. Їх або розміщують одинокими екземплярами на спеціальних підставках біля вікна, або підвішують за допомогою різноманітних засобів і кріплень на стіні. Дуже ефектні кілька видів, згрупованих в одну композицію.
В сучасних житлових приміщеннях не завжди є умови, що підходять для вазонків. Особливо шкідливий для них сухий воздух в приміщеннях із центральним опаленням. В такому випадку можуть допомогти плоскі ємкості із водою, що будуть зволожувати повітря, часте обприскування рослин (за виключенням чутливих, сильно опушених і тонколистих видів). Батареї опалення в основному ставляться під вікном, так що екземпляри, що стоять на підвіконнику, потрапляють в струю теплого і сухого повітря. Це дуже шкідливо для них, так як може визвати засихання землі у горшку.
По температурним умовам усі житлові приміщення можна розділити на теплі (18-22 градуси) і прохолодні (8-16 градусів). Більшість квітнучих видів краще росте і розвивається в прохолодних кімнатах (азалії, верески, цикламени, камелії). Декоративно-листяні рослини в залежності від їх походження, дуже відрізняються по температурним потребам — серед них можна знайти види і для теплих, і для прохолодних приміщень.
Дуже важливо правильно розмістити любу рослину, або букет. Так, наприклад, велика декоративна ваза, повна квітів, буде виглядати некрасиво на низенькому, маленькому столику. Тут більше підійде маленький посуд із невеликими квітами. Щоб оживити приміщення, інколи достатньо поставити у вузьку вишукану вазу один гладіолус, або одну гілочку черемхи, чи бузку. Така ваза красиво буде виглядати на невисокій шафі, чи серванті. Невисокий букет в маленькій вазочці може прикрасити письмовий стіл.
Ампельні види, наприклад традесканція, фікус, створюють гарне враження, якщо їх поставити на кут шафи.
Дуже оживляють приміщення підвісні вази, або корзини із ампельними рослинами, настінні вази і різноманітні засоби із бамбуку, кори і дерева.
Декоративні крупнолисткові екземпляри (монстера, фікус) краще розміщувати в кутку кімнати, в місцях для відпочинку.
Декілька крупних декоративних рослин, поставлених рядом, можуть помогти розділити велику кімнату, зробити у ній окремі живі куточки.
Великі кімнати інколи розділяють за допомогою легкої решітки із металу, бамбуку, або шнура, розміщуючи на них кілька ампельних, або витких рослин.
Розставляючи рослини у кімнатах, необхідно завжди рахуватися з потребами того чи іншого виду у світлі.
В спальнях не можна розміщувати духмяні квіти, які можуть визвати головну біль.