Ви є тут
Антуріум Шерцера
Антуріум - декоративна рослина з сімейства ароїдних, з незвичайними яскравими суцвіттями. Вони складаються з багатьох маленьких квіточок, зібраних в зігнутий оранжевий качан, який, немов прапором, обгорнутий яскраво-червоним покривалом (приквітковий лист). Темно-зелені листя блискучі, продовгувато-ланцетні.
В природі (тропічна Америка) антуріум росте на пухкій, багатій гумусом землі в тінистих місцях під деревами, кущами. Інколи на пеньках і стовбурах повалених дерев. Там круглий рік тепло, постійно вологе повітря від інтенсивного випаровування і дощів.
Антуріуми утримують в теплих (18-25°С) кімнатах на світлому, захищеному від прямого сонячного проміння, місці.
Цвіте весною - на початку літа протягом 2-4 місяців. Для того, щоб отримати рясне цвітіння, антуріуми потрібно у березні-квітні потримати при пониженій температурі(16-18°С).
Садять у невеликі (9-15 см) горшки з пухкою сумішшю землі, яка складається із: волокнистого торфу, дернової землі, моху і піску (4:2:1:1) з додаванням гнилячок, кусочків кори, деревного вугілля і битої цегли. Субстрат рівномірно зволожують протягом року теплою мякою водою (pH 5-6), усилюють полив в період росту. В цей час підживлюють 0,1%-вим розчином повного мінерального добрива, або сильно розведеним коров'яком. Надлишок вологи у субстраті шкідливий для антуріума (гниють коріння). Щоб рослина була завжди здорова, потрібно короткочасно підсушувати субстрат (навіть до легкого вянення листків) між поливами для доступу повітря до коренів.
Тому антуріуми найкраще вирощувати в корзинах із деревяних брусочків, бамбукових палочок, або в пласмасових горшках із багатьма прорізами у днищі і стінках.
Рослину корисно щоденно обприскувати.
При дотриманні цих умов рослина розвивається прекрасно і щороку радує рясним цвітінням.
З роками антуріуми поступово витягуються. В результаті цього, нові повітряні корені не дотягуються до субстрату і підсихають. Це може шкідливо відобразитися на вазонку. Щоб цього уникнути, потрібно надземну частину кореневища обмотати мохом сфангумом (або другим мохом) і підтримувати його вологим. При пересадці, чи перевалці, котрі роблять весною, надземну частину кореневища занурюють у землю.
Розмножують антуріуми діленням, а також осторожним відсаджуванням молодих рослин, які інколи утворюються на кореневищі, і насінням.
Є гібридні антуріуми з білим, жовтувато-білим, оранжевим, лососевим і п'ятнистим покривалами.