Деревовидний піон

деревовидний піон

Малогілковий кустарник широкояйцевидної форми із сімейства лютикових, до 1,5 м висоти. Родина — Західний Китай.

У піона деревовидного прямо стоячі міцні пагони, до 2-3 см у діаметрі, покриті темно-бурою корою. Молоді пагони зелені. Листя 10-25 см довжини, черешкові, або сидячі, трьох — п’ятилопастні, рідше цільні. Зверху вони слабо пушисті, або голі, тьмяні з синювати відблиском, знизу опушені.

Квіти крупні, 10-20 см у діаметрі, розміщуються на кінцях пагонів. Вони бувають прості, напівмахрові, або махрові — білі, рожеві, червоні, або мішаного забарвлення, часто з темною основою пелюсток. Цвіте на початкучервня.

Для того, щоб піон деревовидний добре ріс, для його посадки вибирають теплі, сонячні, захищені від холодних вітрів ділянки. Земля повинна бути поживною, дренованою, чистою від бур’янів.

За сезон необхідно проводити декілька поливів із мінеральними і органічними добривами. Рослина погано переносить сухість землі, потребує регулярного рясного поливання. Щоб рослина достатньо підготувалася до зимівлі, потрібно поступово зменшувати поливання, а з середини вересня їх припинити. На зиму кущі потрібно обкопувати землею, під молодими кущами землю додатково укривають листям, а весь кущ ялиновим гіллям.

Розмножувати його можна діленням куща, окуліровкою на кореневищах трав’янистих піонів. Сорти із простими і напів- махровими квітками можна розмножувати насінням. Цвісти сіянці починають з 4-5 років, насіння достигає у вересні, краще висівати їх під зиму, одразу після збору.

Піон деревовидний застосовують для озеленення в одиночних і групових посадках.

 

Поділитись: