Збір клубнів жоржин

жоржини

Жоржини слід викопувати із землі, як тільки перші заморозки пошкодять надземну частину. Не слід зволікати, бо, навіть, якщо коренева шийка підмерзне трішки, то бруньки на ній відпадуть, і весною рослина не проросте. Щоб уникнути обмерзання кореневої шийки, слід перед настанням заморозків підгорнути жоржини землею приблизно на 10 см.

Перед викопуванням, стебла обрізають гострим ножем, секатором, або маленькою садовою пилкою на висоту 5-15 см. Після цього потрібно зібрати клубні і сховати під навіс, бо в порожнину стебла може попасти дощова вода і коренева шийка почне гнити.

Жоржини виймають із землі за допомогою вил, або лопати, стараючись не пошкодити клубні.

Особливу увагу слід приділити кореневій шийці, бо на ній розміщені бруньки, з яких на наступний рік почнуть рости пагони.

Витягнені із землі клубні жоржин ні в якому разі не можна брати за залишки стебел і витрушувати землю, бо може відламатися коренева шийка, і весною жоржина не зійде. Якщо на клубнях залишається земля, то її акуратно знімають руками.

Етикетки для запису сорту краще зробити із фольги, паперові можуть розбухнути від вологи, або їх можуть з’їсти миші, і на наступний рік ви не будете знати де котрий сорт.

Поділитись: