Ви є тут
Листопад (Турботи квітникаря)
Відкритий ґрунт. У відкритому ґрунті закінчують укриття різних багаторічників, троянд, форзиції, рододендронів і інші. Посадки цибулькових - лілій, нарцисів, тюльпанів — укривають листям. Зв'язують в пучки гілки декоративних кущів, щоб їх не зламав мокрий сніг.
Землю перекопують, стараючись не роздрібнювати, щоб в неї краще проникало повітря і атмосферні опади. Ділянки, призначені для посадки рослин весною, перекопують, вносячи органічні добрива.
Клубневі бегонії добре зберігати зимою в сухому торфі при температурі 15ºС. У канн можна не обтрушувати землю, а тільки зрізати листя і стебла і зберігати без просушування при температурі 10-12º.
Подбайте про захист рослин від мишей. Особливо часто гризуни нищать невисокі, сочисті рослини на альпійських гірках.
Водяні рослини, особливо кувшинки, які літом тримають в горшках в басейні, переносять в погріб з температурою 2-5º, обрізавши усі старі і пошкоджені листки.
Як тільки облетить листя з декоративних кущів, землю під ними потрібно розпушити, вкопуючи сухе листя у верхній шар землі, обережно, щоб не пошкодити кореневу систему.
Сіють під зиму календулу, мак, космею, годецію, тютюн і ін. Посівні борозенки засипають торфом, або перегноєм.
Спускають воду із поливочних систем. Усі інструменти чистять, змащують і ховають у підвал.
В оранжереях. В оранжереях роблять перший посів глоксинії в неглибокі ящики, наповнені легкою, повітропроникною, поживною сумішшю (чорний торф і листяна земля). Беруть по 0,3 г насіння на 1 ящик, їх не потрібно заробляти. Зволожують посіви за допомогою дуже дрібного пульверизатора. Зверху ящик накривають склом, яке зрідка відкривають для провітрювання. Росткам глоксиній добре дати додаткове освітлення, щоб вони не витягнулись.
Закінчують зрізку троянд. У них начинається період спокою. Температуру в оранжереї понижують до 3-5º, а полив зупиняють зовсім.
Для отримання зрізки на Новий Рік, вносять із вулиці кущі бузку. У них вирізають пошкоджені і слабкі пагони, потім щільно установлюють на грунт, зверху засипають землею і ущільнюють. Температуру в оранжереї підтримують не нижче 28-32º. Щоденно, 5-7 разів кущі обприскують теплою водою.
Вищипують квіткові бутони у молодих азалій. Усі рослини очищують від гнилого листя.
По можливості провітрюють оранжереї, де находиться зимовий левкой. Надлишок вологи може стати причиною загнивання і смерті рослини.
Починають живцювати махрову петунію для раннього цвітіння. Беруть напівздеревілі верхівки пагонів довжиною 7-8 см. Нижні листки видаляють, живці висаджують в ящики заповнені пухкою і легкою землею, яка не містить свіжих органічних решток. Шар землі повинен бути 4-5 см, а зверху насипають крупний пісок, або дрібний гравій, щоб субстрат швидше підсихав, і живці не загнивали. Температуру в оранжереї підтримують 15º.
Із квітучих хризантем, систематично відбирають кращі екземпляри на маточники. Після зрізки квітів, кущі кризантем прикопують в ґрунт стелажа, або в ящики. Інколи поливають, приміщення добре провітрюють. Температура в оранжереї не повинна підніматися вище 5º.
Цинерарію, яка набирає бутони, ставлять під лампи денного світла. Це прискорить цвітіння на 2-2,5 тижня.
В оранжереях, де росте фрезія, температуру тримають не вище 2-3ºС, щоб листя не витягувалося.
В кімнатах. В кімнатах ні в якому разі не можна поливати рослини холодною водою прямо із крана, вона повинна вистоятися не менше доби, щоб вивітрився хлор (для тих, хто живе у квартирах).
Підживлюють пасльон, украшений у цей час яскрава-оранжевими плодами.
У пагонів традесканції, котрі сильно витянулися протягом літа, починають жовтіти і обпадати старі листя, пагони оголяються. В такому випадку краще омолодити рослину — зрізати кінці пагонів, які можна використати на живці.