Садимо тюльпани і нарциси

тюльпани

Ці ранньовесняні рослини відносяться до провідних цибулькових культур. Їх розмножують цибулинами і дітками, які формуються в середині материнських цибулин.

Не дивлячись на те, що тюльпани і нарциси часто вирощують разом, кожна культура має свої особливості, які важливо знати квітникарям. Перш за все, вони проявляються у будові цибулин, і у терміні їх життя.

У тюльпанів, висаджена осінню материнська цибулина, до середини літа наступного року, відмирає, витрачаючи свої запаси на формування пагона, цвітіння і утворення нової замінюючої цибулини і дітки. До часу відмирання утворюється ціле гніздо цибулинок (до 5-7 штук) різних розмірів — від 0,3 до 4 см і більші.

Отримані нові цибулини, після просушки перед зберіганням, сортують на розбори — по діаметру цибулин (в см). В залежності від розміру визначають використання рослин — для озеленення, дорощування, вигонки.

Сортування по розборам проводять також в залежності від сорту і його приналежності до тієї, чи іншої садової групи.

Так, як у тюльпанів цибулина і дітка мають не правильну форму, то заміряти їх слід по найменшому діаметру. У зв'язку із тим, що цибулини у тюльпанів щорічно відновлюються, вирощувати їх на одному і тому самому місці не перспективно більше одного року. Викопують їх, коли починає жовтіти листя.

нарциси

У нарцисів цибулина багаторічна — живе 3-5 років. Дітка, яка відділяється від материнської цибулини, часто дає цвіт в першу весну після посадки. При тому, находячись ще в середині материнської цибулини. Протягом одного сезону вегетації закладається 3, в окремих випадках до 7 діток. З початку утворення, і до відділення їх від цибулини проходить не один сезон. Тому нарциси не має необхідності викопувати щорічно. Практика показала, що ці рослини можна вирощувати на постійному місці до 5 років. Потім їх викопують, ділять гнізда, і після зберігання, або просушування пересаджують на нове місце.

 

Надмірне загущення може призвести до зупинки цвітіння.

Викопують цибулини нарцисів при пожовтінні листя.

Нарциси, як і тюльпани, добре підходять для вигонки.

У відкритий ґрунт цибулини висаджують осінню, у вересні — жовтні, в заздалегідь приготовану землю. Придатні суглинки і супіщані землі. На легких піщаних ґрунтах цибулини садять на глибину в 3 рази більшу, чим висота цибулин, а на важких глиняних — на 2 висоти.

У квітнику площею 1 м², розміщують 25-35 цибулин нарцисів, або 16-25 цибулин тюльпанів вищих розборів.

При посадці на дорощування, рослини розміщують одне від одного на відстані двох діаметрів цибулин.

Після посадки зразу ж поливають і мульчують поверхню землі торфом, перепрівшим гноєм (шар 2-3 см), або соломою (10-15 см). Земля під шаром мульчі довший час зберігається вологою і рихлою.

 

Поділитись: