Ви є тут
Садимо тюльпани і нарциси
Ці ранньовесняні рослини відносяться до провідних цибулькових культур. Їх розмножують цибулинами і дітками, які формуються в середині материнських цибулин.
Не дивлячись на те, що тюльпани і нарциси часто вирощують разом, кожна культура має свої особливості, які важливо знати квітникарям. Перш за все, вони проявляються у будові цибулин, і у терміні їх життя.
У тюльпанів, висаджена осінню материнська цибулина, до середини літа наступного року, відмирає, витрачаючи свої запаси на формування пагона, цвітіння і утворення нової замінюючої цибулини і дітки. До часу відмирання утворюється ціле гніздо цибулинок (до 5-7 штук) різних розмірів — від 0,3 до 4 см і більші.
Отримані нові цибулини, після просушки перед зберіганням, сортують на розбори — по діаметру цибулин (в см). В залежності від розміру визначають використання рослин — для озеленення, дорощування, вигонки.
Сортування по розборам проводять також в залежності від сорту і його приналежності до тієї, чи іншої садової групи.
Так, як у тюльпанів цибулина і дітка мають не правильну форму, то заміряти їх слід по найменшому діаметру. У зв'язку із тим, що цибулини у тюльпанів щорічно відновлюються, вирощувати їх на одному і тому самому місці не перспективно більше одного року. Викопують їх, коли починає жовтіти листя.
У нарцисів цибулина багаторічна — живе 3-5 років. Дітка, яка відділяється від материнської цибулини, часто дає цвіт в першу весну після посадки. При тому, находячись ще в середині материнської цибулини. Протягом одного сезону вегетації закладається 3, в окремих випадках до 7 діток. З початку утворення, і до відділення їх від цибулини проходить не один сезон. Тому нарциси не має необхідності викопувати щорічно. Практика показала, що ці рослини можна вирощувати на постійному місці до 5 років. Потім їх викопують, ділять гнізда, і після зберігання, або просушування пересаджують на нове місце.
Надмірне загущення може призвести до зупинки цвітіння.
Викопують цибулини нарцисів при пожовтінні листя.
Нарциси, як і тюльпани, добре підходять для вигонки.
У відкритий ґрунт цибулини висаджують осінню, у вересні — жовтні, в заздалегідь приготовану землю. Придатні суглинки і супіщані землі. На легких піщаних ґрунтах цибулини садять на глибину в 3 рази більшу, чим висота цибулин, а на важких глиняних — на 2 висоти.
У квітнику площею 1 м², розміщують 25-35 цибулин нарцисів, або 16-25 цибулин тюльпанів вищих розборів.
При посадці на дорощування, рослини розміщують одне від одного на відстані двох діаметрів цибулин.
Після посадки зразу ж поливають і мульчують поверхню землі торфом, перепрівшим гноєм (шар 2-3 см), або соломою (10-15 см). Земля під шаром мульчі довший час зберігається вологою і рихлою.