Хвороби рослин

хвороби рослин

Хвороба рослини — це порушення її нормального стану під впливом несприятливих умов навколишнього середовища і різних хвороботворних організмів.

Під впливом хвороби змінюється зовнішній вигляд рослини, і її внутрішня будова. Зовнішні ознаки хвороби можуть бути дуже різноманітні. В одних випадках відмирають тканини рослини, в других — або змінюється забарвлення рослини, або вона в’яне. На різних частинах рослини може з’являтися наліт, мікроскопічні чорні точки, нарости і інші.

Хвороби рослин, в залежності від причин, якими вони визвані, можна розділити на дві групи — неінфекційні і інфекційні.

Хвороби рослин, визвані несприятливим навколишнім середовищем, не заразні, це не інфекційні хвороби.

Інфекційні хвороби проявляються в результаті зараження рослини різними патогенними (хвороботворними) організмами рослинного, або тваринного походження.

Рослинні організми, що визивають хвороби у рослин, в основному гриби і бактерії, не можуть самостійно засвоювати вуглекислоту повітря і потребують для свого живлення готові органічні речовини. Вони не мають хлорофіла.

Не зелені організми, які отримують поживу за рахунок зелених, називаються паразитами; не зелені організми, що поселяються на мертвих рослинних, чи тваринних залишках, називаються сапрофітами.

Поділитись: