Садимо троянди

Троянда

Готуємо ділянку.

Приступаючи до влаштування розарію, необхідно вибрати ділянку, краще рівну, захищену від переважаючих вітрів. Можна, також, вибрати південну, або південно-західну ділянку з уклоном 5-8%. Бажано, щоб підшкірні води знаходилися глибоко. Троянди дуже вибагливі до освітлення, у тіні вони погано цвітуть, а інколи і не цвітуть взагалі.

Нові посадки троянд слід закладати там, де вони не росли протягом декількох років. Кращими ґрунтами являються нейтральні, або слабо-кислі суглинки (pH-6,2-7) з вмістом гумусу в межах 2-4%. Важкі глинясті, легкі піщані ґрунти і багаті гумусом чорноземи необхідно відповідно обробляти і вносити додаткові компоненти: в глиняну землю і чорнозем — пісок, в піщану — глину.

Призначену для посадки троянд ділянку вирівнюють, перекопують на глибину 50-60 см і вносять органічні добрива із розрахунком 60-150 т/га. Кислі ґрунти обробляють вапном. Слід уникати внесення добрив, що містять хлор.

Термін посадки.

Троянди можна висаджувати весною, осінню і, навіть, літом під час вегетації, але краще весною. Термін посадки залежить від кліматичної зони. В межах Києва, наприклад, весняну посадку краще проводити з 5 по 20 квітня. Садити троянди пізніше, особливо у суху погоду, не рекомендується, так як молоді саджанці потребують багато вологи, а досить висока температура повітря сприяє передчасному розвитку пагонів, що негативно впливає на приживання куща (кущ троянди повинен спочатку укорінитися, а потім рости у верх).

Осінню посадку проводять в більш зжаті терміни, приблизно, з20 по 30 вересня. Висаджені у цей момент троянди встигають добре укорінитися, а бруньки не проростають. Більш раня посадка не бажана, тому що молоді пагони не встигають до морозів здерев’яніти, і зимою сильно обмерзають.

Поділитись: