Живцювання лавра благородного

лавр в кімнаті

Живці лавра в кімнатних умовах, зазвичай, дуже важко укорінюються. Найлегше лавр розмножити насінням. Інколи вдається укорінити лавр за допомогою відприсків від нижніх гілок. Для такого укорінення нижні гілки пригинають до землі, кору надрізають, засипають землею, а землю гарно ущільнюють. На засипаних землею частинах гілок з'являються корінці. Тоді відприски відділяють від маточного куща, і пересаджують в окремий горшок.

Розмноження лавра живцями можливо, але цей спосіб потребує багато часу — 4-6 місяців. Живці зрізають і укорінюють в лютому — березні. Їх беруть із молодих пагонів дорослого дерева. Для укорінення використовують суміш листяної, дерново-глинистої землі і промитого річкового піску.

Для кращого укорінення, живці обробляють протягом 12 годин водним розчином гетероауксину (0,01%).

При укоріненні в кімнатних умовах можна використовувати ящик, який набивають землею, а зверху кладуть 3-5 сантиметровий шар піску.

Для створення необхідної вологості, землю і стінки парничка регулярно (особливо у теплу погоду) обприскують водою. Зверху ящик накривають склом і ставлять на південне вікно, затінивши від прямого сонця.

Поділитись: