Аранжування лілії

лілії

Лілії дуже декоративні, але в той же час їх досить важко використовувати у аранжуванні. Великі квіти, об’ємні, красивої архітектоніки. У деяких, в основному у білих, трубка витягнута, в букеті їх потрібно розміщувати так, щоб чітко був видний силует.

У тому випадку, коли ставлять зразу багато лілій, утворюється дуже складне і неспокійне на вид пересічення зігнутих пелюсток, краса ж окремих квіток пропадає. Тому кількість рослин у одній вазі повинна бути помірною, не більше 2-3 штук.

Витончено виглядають лілії з однією квіткою на стеблі. Багатоквіткові суцвіття, в яких бутони направлені у всі сторони, слід прорідити так, щоб пелюстки не притулялися, і не прикривали одна одну.

В букеті, призначеному для огляду із однієї сторони, повністю видаляють квітки з задньої частини композиції. При цьому, обрізані квіти, навіть з дуже короткими квітконосами, використовують для аранжування у вузькогорлих, або низьких вазах.

Квітки лілії, хоть і крупні, але досить легкі на вигляд, тому їх можна розміщувати і у верхній частині букета. Але тоді хоть одну рослину потрібно розмістити внизу, біля краєчку вази. Це зробить усю композицію візуально більш стійкою і гармонійною. Також гарно буде виглядати композиція, якщо внизу неї розмістити великі листки, гілки хвойних.

При розміщенні лілій слід дуже прискіпливо намічати повороти і нахили квіток. Вони надзвичайно красиві по формі, забарвленню. Все це повинно добре проглядатися і приглядатися глядачеві у найбільш “вигідному” виді.

Правильне просторове рішення може надати аранжуванні більшу виразність. Все залежить від фантазії, умілих рук і терпіння творця композиції.

Краще не компонувати із ліліями інші квіти. Однак, для більшої різноманітності і пишності композиції, вдаються до поєднання їх із трояндами, ірисами, васильками і іншими рослинами. Але робити це потрібно із великою обережністю.

Поділитись: