Сік алое в квітникарстві

сік алое, квітникарство

Зараз у продажі є дуже багато різноманітних хімічних препаратів, що використовуються у квітникарстві. Проте проблема екології зараз дуже актуальна. Не кожен препарат, що використаєте в будинку, буде корисним для вас. Тому варто звернутися до давно забутих рецептів, що використовувалися у квітникарстві, а дехто використовує їх і по цей день. Велику роль у квітникарстві може відігравати сік алое.

Сік алое відіграє роль стимулятора росту при обробці ним насіння, живців, цибулин тюльпанів і бульбоцибулин гладіолусів перед посівом і посадкою. Зрізані листки алое зберігають 25 днів при температурі 3 градуса тепла, потім вижимають сік і насінини в ньому замочують від 30 хвилин до 12 годин, в залежності від міцності оболонки насінини. В результаті насіння швидко проростає, прискорюється цвітіння.

Живці обробляють таким способом. Молоді пагони алое розтирають у ступі, добавляють чисту, холодну воду і річковий пісок. В отриману масу кладуть живці і тримають їх в прохолодному, темному місці (12 годин — трав'янисті живці і 24 години — здеревілі).

Для намочування бульбоцибулин гладіолусів розводять у стакані кип’яченої води 10 капель соку, і на 5-6 діб ставлять у тепле, затінене місце, потім додають стакан кип’яченої води, і в цьому розчині намочують непророслі бульбоцибулини. Цвітіння у оброблених соком алое бульбоцибулин наступає раніше, і приріст діток буває більшим.

Поділитись: