Ви є тут
Розмноження пеларгонії зональної
Пеларгонію розмножують трав’янистими живцями у два строки в залежності від призначення молодих рослин: в липні — серпні — для отримання квітучих горшкових рослин весною наступного року і в лютому, березні — для отримання розсади для висадки у відкритий грунт.
Живці ріжуть з маточників, котрі повинні бути добре розвиненими, здоровими, але не “жируючими” рослинами. Також використовують пагони після обрізки рослин весною. Підживлювати маточники перед живцюванням не рекомендується.
Ріжуть живці з верхівковою брунькою.
Інколи використовують на живці частини стебла без верхівкової бруньки, тоді розвиток нових рослин відбувається із пазушних бруньок.
Нижній листок видаляють, залишаючи частину черешка і зберігаючи бруньку в його пазусі. Великі листки укорочують наполовину, щоб зменшити випаровування. Щоб уберегти від загнивання м’ясисті зрізи живців, їх посипають порошком із деревного вугілля і злегка підсушують, не допускаючи повного пересихання..
В літню пору живці укорінюють по одному в 7-и сантиметрових горшках. Горшки наповнюють пісчано — дерновою землею. Перед посадкою у ямки насипають трішки промитого річкового піску. Перші 5-10 днів їх поливають дуже помірно і не обприскують.
Укорінені живці залишаються в тих же самих горшках в оранжереях, або прикопані у холодних парниках до осені. На зиму їх переносять в сухе приміщення і утримують при температурі 6-10 градусів. Поливають помірно.
В лютому (початок росту) рослини пересаджують в 11-13-и сантиметрові горшки з перегнійною, дерновою землею і піском (1:2:1). Обрізають минулорічний приріст залишаючи на пагонах 4-5 вічок. Обрізані пагони використовують на живці.
Укорінені рослини, що почали ріст, підживлюють раз на тиждень, почергово органічними і мінеральними добривами. В квітні — травні вони починають дружньо цвісти.
Весняні живці укорінюють в ящиках, або в грунті стелажа. Поливають не сильно і в першій половині дня, щоб до вечора надземні частини встигли висохнути. Субстрат для укорінення — легка дернова земля і пісок (3:1). Зверху насипають шар (2-2,5 см) чистого піску і садять живці.
Укорінені живці висаджують у 9-сантиметрові горшки і переносять у парники. Щоб викликати розвиток бокових пагонів, прищипують вершечок живця.
В травні 2-3 раза підживлюють і загартовують рослини, відкриваючи парники на все більший і більший термін.
На початку червня розсаду (без пошкодження земляного кома) використовують для оформлення клумб, балконів, ваз. Висаджені у грунт рослини скоро зацвітають.