Літній догляд за кактусами

кактуси

Саме важливе для кактусів протягом літа - перебувати на свіжому повітрі. Як тілки мине загроза заморозків, кактуси потрібно виставляти на балкон, або прикріплений ззовні ящик. Дуже важливо захистити кактуси від дощу, порохів і вітру ковпаком з поліетиленової плівки, або скляним ковпаком. Така простенька "оранжерейка" чудово убереже ваші кактуси від різких коливань температури, холодних дощів і забруднення білих волосків і колючок порохами.

Ковпак потрібно кожен день знімати для провітрювання.

Кактуси потрібно поступово привчати до сонця, щоб пряме сонячне проміння не попалило їхнє стебло (спочатку виносити їх на декілька хвилин, а потім, поступово, збільшувати період перебування на відкритому сонці). Є багато видів кактусів, які протягом літа полюбляють напівтінь. Це види з голими, яскраво-зеленими стеблами. Потрібно памятати, що кактуи, які мають густі волоски, або колючки, краще переносять пряме сонце.

Поливати у період росту потрібно в міру пересихання землі, і повинен бути для кожного кактуса індивідуальний. Якщо температура повітря знизилась, і обіцяють дощ, то від поливу потрібно утриматись, навіть якщо земля в горшках підсохла - в сухій землі кактуси добре переносять різкі перепади температури, а у вологій можуть загнити.

Кактуси, які не люблять вологу, підживлювати не потрібно, а вологолюбні (наприклад ріпсаліс) потрібно 2-3 рази за літо підживити слабким розчином органічного добрива. Також вони не люблятть пряме сонце, вони хочуть розсіяного світла і повишеної вологості повітря.

Поділитись: