Вигонка гортензії

гортензія

Першу партію гортензії на вигонку ми виставляємо на початку грудня, інші — в січні. Спочатку горшки можна ставити на стелажах рядом. В цей час рослини обприскують і спостерігають, щоб температура в оранжереї була 8-10 градусів. В подальшому вони краще ростуть, якщо поступово підвищувати температуру до 18-20 градусів. Як тільки наступлять теплі дні, оранжерею необхідно провітрювати і притінювати. По мірі розпускання листків, щоб рослини не витягувалися, дуже важливо вчасно розставити горшки на стелажах більш свобідно і усилити полив. З появою бутонів рекомендується 2-3 рази підживити повним мінеральним добривом.

Від неправильної агротехніки гортензії виростають дуже високі, з одним — двома суцвіттями на тонких стеблах. Такі рослини не радують око. Вони не красиві в кімнатах. Їх можна використовувати тільки для зрізки. При правильному застосуванні агротехнічних прийомів можна вирощувати добре розвинені, невисокі (40-45 см) кущі. Цвітіння гортензії залежить від терміну вигонки, сорту і продовжується декілька місяців.

Для прискорення цвітіння сильно помагає додаткове освітлення лампами денного світла. В січні — лютому достатньо давати додаткове освітлення протягом 8 годин (з 20:00 до 23:00 і з 2:00 до 7:00), а в березні і квітні — 7 годин (з 20:00 до 23:00 і з 2:00 до 6:00). Досвічування прискорює цвітіння гортензій на 3-4 тижні. При установці рослин на вигонку 10-15 грудня можна отримати першу партію квітнучих гортензій 15-20 лютого.

Дуже важливо вчасно проводити профілактичні засоби боротьби з хворобами і шкідниками.

 

Поділитись: