Газон

Газон

Для газону необхідні такі умови: гарний дренаж, багатий гумусом верхній шар землі середньої кислотності, товщиною не менше 20 см, і відкритий простір, або незначно затінене місце. Крім цього, поверхня ділянки повинна бути досить рівною, щоб стрижка, або скошування виходило рівномірним.

Підготовку ділянки під газон починають за декілька місяців до посіву. На окультурених землях ґрунт перекопують на штик лопати, а на цілинних і залежаних — на два, старанно вибираючи бур'яни і вносячи органіку (3-4 відра на 1 метр квадратний). Землю залишають під паром і регулярно виполюють проростаючі бур’яни. За тиждень до посіву землю ще раз перекопують, видаляють бур’яни, вносять мінеральні добрива і гарно розпушують і вирівнюють поверхню ділянки.

Найкращий термін посіву — середина серпня. Однак, у засушливе, або дощове літо його краще перенести на весну, на той час, коли почне підсихати земля. Насіння ділять на дві половини і розкидають вручну — одну частину повздовж ділянки, а другу в поперек (середній розхід 50 г/м²), а потім легко заробляють граблями в повздовжному і поперечному напрямках. Посів бажано захистити від птахів за допомогою сітки. Коли трава досягне 5-7 см у висоту, газон легко утрамбовують вагою близько 80 кг, щоб закріпити коріння у землі. На наступний день роблять першу стрижку газонокосаркою, або скошують на висоті 3-4 см від землі.

Поливають газон не часто, але рясно, щоб зволожити землю на глибину не менше 5 см. Легеньке змочування не лише безкорисне, а і шкідливе. Бажано використовувати дощувальні установки.

Крупні бур'яни із стержневим кореневищем (кульбаба) виполюють вручну. Інші, як правило, пропадають за рахунок регулярної стрижки. Також можна винищити бур'яни хімічними засобами — гербіцидами.

Підживлюють газон протягом усього вегетаційного періоду. Весною поверхню газону прочісують граблями і проколюють садовими вилами на глибину 7-10 см, а потім вносять сульфат амонію (15 г), суперфосфат (20г) і сульфат калію (10г) на 1 м². Підживлення повторюють з інтервалом в 3- 4 тижні до кінця липня. Осінню, після перших заморозків газон знову прочісують, проколюють землю і вносять мінеральні добрива. Потім мульчують листяним перегноєм, або торфом на 2-3 см.

Поява моху на незаболочених ділянках, зазвичай, указує на недостачу поживних речовин у землі. В такому випадку потрібно замульчувати поверхню газону перегноєм, додатково піджививши мінеральними добривами.

Поділитись: