Пересадка кактусів

кактуси

Кактуси найкраще пересаджувати весною. Точних термінів не має так як весна може бути різною, як раною так і пізньою. Можна починати пересадку тоді, коли кактуси прокинуться після зимового спокою, і почнуть рости. Перед пересадкою їх потрібно припинити поливати за 3-5 днів (строк залежить від величини горшка), щоб земляний ком повністю просох.

Приготовлену земляну суміш рівномірно зволожують так, щоб зжата у руці земляна суміш не розсипалася і не забруднювала долоню. Для пересадки горшки беруть такі, в яких коріння може вільно вміщуватися, але не більші.

У кактуса, який ми пересаджуємо, потрібно обхватити стебло папером, складеним в кілька шарів, і, притримуючи рослину лівою рукою, постукати краєм горшка об стіл, щоб витрусити земляний ком із горшка. Не рекомендується витрясати кактус без підтримки прямо на стіл, тому що при падінні обломлюються і пошкоджуються колючки. Якщо земля у горшку залежалась, що буває при неправильному складанні земляної суміші, потрібно її  розпушити, але дуже обережно, щоб не пошкодити корінців кактуса.

Потрібно максимально очистити волосяним пензлем коріння, нижню частину стебла і кореневу шийку від старої землі і вапняного нальоту, який утворюється при поливі жорсткою водою.

Якщо рослини посаджені у правильну земляну суміш, то вона легко осипається з коріння.

В тому випадку, якщо кактуси росли у глинистій землі, земляний ком може бути дуже твердим. Рихлення його паличкою, і пінцетом, або розминання руками веде до обриву і пошкодження корінців. Такий міцний земляний ком слід опустити в теплу воду до повно розм’якшення, а потім ополоскати коріння від розмоклої землі. Одразу після цього садити кактус у свіжу землю не можна. Його потрібно підвісити і просушити протягом доби

На дно горшка кладуть дренаж із черепків і кусочків вугілля, насипають гірку землі, на ній обережно розправляють коріння кактуса і засипають земляною сумішшю. Тримати кактус потрібно так, щоб коренева шийка була на рівні верхнього краю горшка. Час від часу землю легко ущільнюють, постукуючи горшком об стіл. Ні в якому разі не можна ущільнювати землю паличками. При постукуванні земля у горшку осяде, і коренева шийка опиниться нижче краю горшка, як і потрібно.

Для особливо вибагливих і цінних видів кактусів краще використовувати більш високу посуду. Коріння при цьому засипають земляною сумішшю тільки до кореневої шийки. Потім, після ущільнення землі навколо кореневої шийки, насипають дрібний щебінь, або гальку, які добре будуть підтримувати рослину і не будуть затримувати воду. Коренева шийка при поливі завжди буде залишатися сухою, і ризик загнивання її знизиться.

Кулясті кактуси із здоровою кореневою системою після пересадки, зазвичай, стійкі до перевертання, але для рослин із високим стеблом і слабко розвиненими коріннями на перші два тижні може знадобитися опора. Опору для них можна зробити прикрутивши до палички кільце із твердого електропроводу з ізоляцією. Інколи достатньо положити навколо рослини кілька великих камінців, які можуть служити опорою і злегка ущільнять землю.

Пересаджені кактуси необхідно відразу ж накрити (маленькі – стаканом, або банкою, більш крупні – поліетиленовими мішечками) і тиждень не поливати. Стояти вони повинні на світлі, але не на прямому сонці. Один раз на день накривку потрібно знімати для провітрювання. Якщо у кімнаті жарко, то рослини рекомендується обприскувати теплою водою із пульверизатора, не змочуючи сильно землю. Через тиждень накривки можна зняти, рослини потрошки поливати і привчати до сонця. Якщо кактуси одразу виставити на сонце, то на них можуть появитися опіки.

Поділитись: