Каладіум

каладіум

Однією з красивих декоративно-листяних культур є каладіум двохколірний, з сім'ї ароїдних. Ця клубнева рослина родом з тропічної Америки має великі, стрілоподібні, довго черешкові, таркаті листки, які відмирають на зиму.

Рослина доволі вибаглива. Їх вирощують у просторих горщиках з дерновою сумішшю, листяною землею, перепрівшим навозом і піском (2:2:1:1) з добавлянням товченого деревного вугілля.

Осінню, коли листки засохнуть, клубні вибирають з землі, очищують, потім знову засипають землею, або піском і ставлять у тепле місце. Рослина зимою знаходиться в стані повного спокою. Приблизно раз в місяць її поливають. Якщо клубінь зморщився, його обкладають сфагнумом і зволожують пісок.

В кінці лютого у каладіума просинаються бруньки. Як тільки паростки досягнуть 1-2см, клубень виймають і обмотують верхівку вологим мохом, накривають поліетиленовим мішком і ставлять в освітлене тепле місце. Через 2 тижні з’являється коріння. Можна пророщувати клубні і в горщиках, розміщуючи їх в землю, щоб вони лиш на 1-2см були нею прикриті. Для посадки обов’язково беруть свіжу землю, на дно горщика потрібно викласти черепки.

Літом поливають рясно, тому що ці рослини родом із болотяних мвсць. В прохолодну погоду полив зменшують.

Розмножують каладіуми діленням клубня і дітками. Зрізи присипають деревним вугіллям і 2-3дня підсушують; коли з’являться паростки, розсаджують кусочки клубня в невеликі горщики, по мірі розвитку горщики збільшують.

Рослину тримають на світлому, але не на сонячному місці. Регулярно обприскують і обмивають листя.

Поділитись: