Ви є тут
Розмноження фуксії живцями
Усі фуксії легко розмножуються вегетативно. Живці зрізають з рослин гострим ножем, роблячи косий зріз на 1 см нижче вузла. Для укорінення можна використовувати і вершечки, зняті при другій – третій прищипці, якщо вони мають 2 міжвузля.
У живця відрізають першу пару листків зовсім, а другу пару листків підрізають на одну третину.
Потім живці занурюють в інтенсивно-рожевий розчин марганцівки і садять в пікіровочний ящик, заповнений спочатку на 5 см легкою земляною сумішшю, а потім 2-х сантиметровим шаром промитого, краще пропареного, крупнозернистого піску. Садять живці так, щоб їх зрізи не доторкалися землі. Відстань при посадці дають 2-3 см. Ящики тримають прикритими склом до того часу, поки живці не укоріняться. Водою обприскують при необхідності, 1-2 рази в день скло припіднімають, щоб провітрити ящики.
Живцювати фуксію можна і весною і літом, але краще у лютому-березні. При температурі 20-25 коріння у живців появляється швидко (через 7-10 днів). Через 15-20 днів, у молодих рослин добре розвиваються листя.
Як тільки живці будуть мати 2 пари нових розвинених листків, їх слід пересадити в 9-и сантиметрові горшки, в поживну суміш із рівних частин дернової, листяної землі, перегною і торфу, з незначним добавленням піску.
Якщо фуксія добре розвивається, то перше прищипування верхушки можна зробити ще в 9-и сантиметрових горшках.
Коли коріння обплетуть весь земляний ком, рослини слід перевалити в горшки великого розміру (11-13см), в таку саму поживну землю.
Друге прищипування роблять коли рослини зміцніють після перевалки, зразу у двох – трьох пагонів. Якщо фуксія сильно витягнулась, то прищипувати пагони потрібно нижче, над третім вузлом. Для того, щоб получити гарний, сформований кущ, через деякий час можна зробити і третю обрізку.
Тримати молоді рослини слід в помірно теплій оранжереї, або в парнику з невеликим притіненням.
Через 2-3 місяці після живцювання у фуксії появляються бутони. При ранньому живцюванню вона зацвітає на 3-4 місяць, а при більш пізньому – раніше.