Айстри

айстри

Насіння  айстри висівають під зиму в грунт, або у другій половині березня - початку квітня в парники, чи ящики. Більш пізні посіви добрих результатів не дадуть. Сіянці пікують в напівтеплі парники, чи ящики, коли появиться перший справжній листок.

***

Розсаду "загартовують", поступово привчаючи до холодного повітря. Висаджують на постійне місце в кінці травня - на початку червня.

***

Айстри добре ростуть і розвиваються в удобрених суглинистих грунтах. Проте не можна вносити свіжий перегній, через нього рослини можуть бути вражені фузаріозом.

***

Підживлювати мінеральними добривами потрібно 2-3 раза в червні - липні, через декілька днів після посадки розсади і з інтервалом в два тижні.

***

Догляд протягом літа складається з 2-3 прополок. регулярному рихленні землі і поливі.

***

Висаджену в землю розсаду необхідно правильно поливати. Айстри люблять вологу землю, проте це не значить, що молоді рослини потрібно поливати щоденно. Якщо погода сира, то грядки зволожувати потрібно один раз на тиждень, в суху - частіше. На слідуючий день після поливу, землю розпушують. Поливати краще вечором.

***

Айстри легко переносять пересадку, тому їх можна пересаджувати навіть з квітами.

***

Осінню, для продовження цвітіння, айстри можна пересадити в горшки і занести до кімнати (для цього краще підійдуть низькорослі сорти).

***

Для кращого розвитку бокових пагонів інколи прищипують вершечок рослини.

***

Добре розцвилі квіти зрізають гострим ножем ранком в суху погоду.

***

Для того, щоб зрізані айстри довше зберігалися у воді, їх необхідно на ніч ставити на "відпочинок", тобто занурювати в розчин цукру(1 чайна ложка на 2 л води). Листки в’януть швидше ніж квітки, тому їх видаляють, замінюючи другою зеленню. Передчасно зів’ялі айстри оживляють в теплій воді.

***

Саме небезпечне захворювання айстр - фузаріоз. Від нього розсада, або дорослі рослини жовтіють і в’януть. Заражені екземпляри видаляють і спалюють. На старому місці айстри висаджують не ранше чим через 4 роки.

***

Ше одне захворювання - септоріоз. Симптоми - поява на верхніх листках жовтувато-коричневих плям. Хвороба сприяє передчасному засиханню листків. Основна міра бородьби - знищення вражених листків. для профілактики рекомендується оприскувати мідним купоросом.

Поділитись: