Ви є тут
Боротьба з щитівкою
Щитівки – комахи ряду напівтвердокрилі. Тіло комахи вкрите захисним панциром – щитком.
Щитівки присмоктуються до стебел рослини і живляться її соком. Щитівка – дуже небезпечний шкідник, крім того її ще й не легко знищити через особливості будови тіла – вона вкрита захисним щитком.
Щитівка присмоктується до листка і утворює захист – щиток. Проблема в тому, що робить вона це переважно на нижній стороні листка. Тому своєчасно виявити щитівку на рослині важко.
Що робити, якщо ви виявили на своїй рослині щитівку?
Перш за все слід вазон помістити в карантин (забрати подалі від інших рослин). Дальше слід перевірити інші рослини, особливо ті, що стояли поряд, на присутність щитівки.
Наступний крок – оцінити ступінь пошкодження рослини щитівкою. Якщо щитівки на вазонку не багато, а листя і стовбур вазону гладкі і не густі – то можна спробувати прибрати щитівку механічно.
Для цього слід промити стебла і листки теплою водою, а дальше механічно (наприклад з допомогою зубної щітки) зчистити шкідника. Місця, де вона була прикріплена до рослини, витерти ватою, змоченою в спирт. Дальше слід рослину і поверхню ґрунту обробити інсектицидом (в продажі є багато різних препаратів для догляду за вазонами). Через 2 тижні знову оглянути рослину, якщо щитівка знову з’явилася – знову повторити процедуру.
Якщо ушкоджена щитівкою рослина має багато листків, що унеможливлює механічно шкідника зчистити, або якщо рослин багато – тоді обробляти слід відповідними інсектицидами.
В продажі є багато різних засобів, та я свій вибір зробив на користь «Актари». Вона добре вбирається рослиною та є ефективною в боротьбі з щитівкою та іншими шкідниками.
Рекомендується виробником розчинити пакетик «актари» (1,4 грама) в 10 л теплої води. Даним розчином полити рослини і рясно обприскати.
ВАЖЛИВО! Інсектицид є отруйним, тому обробку рослин проводити тільки в засобах захисту і на відкритому повітрі.
Через 2 тижні повторити обробку проти щитівки.
Вазони перед обробкою слід день-два не поливати, щоб підсохла земляна грудка.
А як ви побороли даного шкідника? Діліться своїм досвідом.