Бузина

Бузина

Кущ бузини завжди був невід’ємною часткою сільського двору. А все тому, що ця рослина відлякує мишей, пацюків, мух, які не витримують її різкого специфічного запаху. І в той же час її охоче відвідують птахи. Оселяючись в кущах вони поїдають ягоди і значною мірою сприяють розселенню цієї рослини.

Кущ бузини декоративний в пору щедрого весняного цвітіння білими, або жовтувато-білими квітками, зібраними у великі щитовидні суцвіття, і в період достигання чорно-фіолетових, або червоних ягід (до речі бузина є чорна і червона). В сирих ягодах містяться отруйні речовини,які під час кип’ятіння розкладаються. З них можна зварити смачне варення, повидло, мармелад, компот, джем, кисіль. Але основне в бузині – цілющі властивості. Квіти вважаються добрим потогінним, протизапальним, сечогінним і проносним засобом. Ягоди і коріння рекомендують вживати від водянки, дизентерії, діабету і хворіб нирок. Молоде листя, злегка відварене в молоці, використовують зовнішньо для лікування опіків.

Отже, в саду слід мати хоча б один кущ бузини. Розмножують її насінням, кореневими паростками. Росте дуже швидко – річні прирости пагонів можуть досягати 1,5 – 2 метрів. Утворює багато порослі, тому щоб бузина не заполонила сад і не розросталась корінням, на відстані 1 – 1,5 м від куща слід закопати шматки шиферу на глибину 50 – 70 см. Особливого догляду бузина не потребує – регулярно видаляйте сушняк і поросль; ґрунт навколо куща мульчуйте перегноєм, або компостом з додаванням невеликої кількості мінеральних добрив. В посушливий період бажано поливати.

Поділитись: