Корисні властивості листя обліпихи

обліпиха

Мало хто знає, але обліпиха корисна не лише своїми плодами. Чудовими лікувальними властивостями наділене і листя обліпихи. А деякі властивості листків значно більші аніж плодів.

Обліпиха звичайна, як правило росте у формі куща від пів метра до чотирьох метрів. Іноді у вигляді деревця до 10 метрів. Обліпиха звичайна є цінною лікарською, харчовою і лісозахисною рослиною. Рослина дводомна, тобто одностатеві чоловічі та жіночі квітки розміщені на різних особинах. Морозостійка.

Обліпиха звичайна добре розмножується живцями. Можна розмножувати насінням та відводками.

Рослина світлолюбна

Чому листя обліпихи корисні: вони містять багато таніну, який володіє сильним протизапальним ефектом. Також листки обліпихи містять велику кількість вітаміну С. Також листя обліпихи багаті серотоніном, який підтримує нервову систему, зміцнює імунітет.

А чай з листя обліпихи ні кольором ні смаком не поступаються зеленому чаю. Чай використовують для лікування гіпертонії, ішемічної хвороби серця, пневмонії, дерматиту, цукрового діабету, плевриту, атеросклерозу. Відваром із сухого листя обліпихи корисно полоскати ротову порожнину при ГРВ. Компреси із листя чудово допомагають в лікуванні артриту.

Ось така користь захована у на вигляд звичайних листках обліпихи.

Поділитись: