10 основних правил при вирощуванні малини

малина

Щоб отримувати завше щедрі урожаї малини, не обов’язково бути хто-зна яким спеціалістом. Достатньо притримуватися головних правил:

1. На садіть малину в тіні. Малина любить добре освітлені ділянки, тож врахуйте це, коли зберетесь садити малину на своїй ділянці.

2. Садіть тільки здорові екземпляри місцевих (регіонованих) сортів малини.

3. Малина – доволі ніжна рослина, вітер може обтрушувати плоди, а також відламувати бокові пагони, нагружені плодами. Тому, малину потрібно підв’язувати на шпалерах.

4. Не скупіться землею. Садіть малину так, щоб між кущами був простір. Коли кущі малини продуваються вітром – зменшується кількість хворіб, й легше їх підживлювати, поливати, обрізати.

5. Проріджують кущі малини в травні-червні, поки нема стиглих ягід, і зелені пагони ще не великі. На кущі їх залишають 1-2 – самі сильні.

6. В середині червня зріжте їм верхушки на 10-15 см.

7. Ранньою весною, під кожен кущ, висипте по відру перегною. Це забезпечить гарну поживу для малини, а також вбереже землю від пересихання.

8. В тривалу посуху поливайте малину. Землю замульчуйте перегноєм, щоб не пересихала скоро.

9. Восени виріжте стебла, що відплодоносили, та дайте кущам ще по пів відра перегною. На пів відра перегною добавте 100 грам суперфостфату.

10. Якщо у вас ремонтантна малина – не забувайте її осінню, або ранньою весною скошувати попри землю. Не допускайте плодоношення на минулорічних пагонах. Ремонтантна дає чудовий врожай від кінця літа і до пізньої осені.

Поділитись: