Сад в пляшці

Один з видів рослинних тераріумів є сад в пляшці. Проте створити його не легко, для цього необхідні спеціальні інструменти і достатня спритність.
Та особливого секрету у створенні саду в пляшці нема. А все тому, що, без доступу повітря ззовні, рослини створюють для себе потрібний мікроклімат самі. Раз висадили, закупорили, забезпечили освітленням – і сад піклується про себе сам до двох років без поливу і іншого втручання збоку.
Зацікавилися? Хочете створити такий сад в пляшці самі? Тоді для вас загальні поради.
Перш за все, пляшка повинна бути чистою і сухою. Згорніть лійку з паперу і обережно насипте в пляшку приблизно п’яти сантиметровий шар дрібних камінців. Зверху добавте тонкий шар деревного вугілля і грубий шар землі з високим вмістом піску. Примніть землю тампоном (для цього обмотайте кінець палички ватою), а потім, в задній частині композиції припідніміть землю, утворивши штучний пагорб. Тепер висаджуйте рослини.

 Які ж рослини посадити в пляшці? Не висаджуйте квіткові рослини, швидкорослі декоративні рослини, кактуси і інші сукуленти. Найкраще підійдуть наступні (купуйте саме маленькими їх): аїр, бегонія королівська (сорти з дрібним листям), драцена Сандера, калатея, криптантус, маранта, папоротники, пеперомія, пілея, плющ звичайний (дрібнолисті види), фікус карликовий, фітонія та інші, зі схожими властивостями.

Вам потрібно близько шести рослин, включаючи одне деревоподібне, і як мінімум одне ґрунтопокривне. Інструменти для посадки: десертна ложка, прикріплена до кінчика палочки, і друга палочка з прикріпленою до неї вилкою. Ущільніть землю навколо кожної рослини тампоном.
Тепер ваш сад готовий і потребує поливу. Використайте лійку з довгим носиком і поливайте тонкою струйкою Вливайте трішки води – тільки щоб промити скло і зволожити повітря. Вставте пробку. Якщо після цього скло запотіло, то вийміть її, поки конденсат не зникне. Вставте пробку знову. Скоріш за все, більше вам не прийдеться поливати свій сад в пляшці. Надлишкова волога шкідлива для рослин в закритій посудині.
Подальший догляд простий – ніякого догляду, тільки світло, а рослини в пляшці самі про себе потурбуються. Лиш інколи можна відкупорювати пляшку, щоб зібрати усохлі листочки, чи рослину, яка загинула. Останню слід акуратно вийняти імпровізованим пінцетом з палочок, або зрізати гострим ножем.
Вдалих вам експериментів.

Поділитись: