Боротьба з гризунами (радять читачі)

чорний тюльпан

Як вберегти цибулини квітів від гризунів? Цікавим методом боротьби з гризунами на клумбах, в саду, городі з нами ділиться учасниця групи "Квітникарство" пані Nadia Partsey :

Nadia Partsey Я цього року використовувала розчин дегтярного мила. Ціле літо воно собі розчинялось у відрі з водою. Поливаю рослини (овочі, квіти і ін.) - розмішаю і на відро води додаю десь 0.5 л цього розчину (можна і більше - не зашкодить бо воно натуральне). Додавала також і при оприскуванні (позакореневе підживлення рослин). Це добрий метод: 1 - мило, як прилипач (оприскування); 2 - проти шкідників (попелиці, мідянки , плодожерки та їх личинок), проти грибкових хвороб; 3 - проти гризунів - павхи - інакше - водяні щури - (ті, що поїдають цибульки тюльпанів, лілій і ін.) дууууже не люблять запаху дьогтю.

 

Nadia Partsey Розчиніть дегтярне мило і залийте ним опилки. Добре вимішайте і щільно закрийте (можна в поліетиленовий кульок), щоб просякло цим запахом. Коли будете садити цибульки, на дно кожної лунки додавайте приблизно 1 столову ложку цієї суміші. Можна це використовувати і при посадці розсади (капусти, томатів і т. д. - і ніяка нечисть не буде лізти і гризти корінці).

 

Nadia Partsey Дякую, друзі! Ще доповню інформацію із свого досвіду. Гризуни - коренеїди (я їх так назвала) не люблять запаху деяких рослин. Тому на городі і в квітнику можна посадити і посіяти їх - це досить гарні квіти: РЯБЧИК (шахівниця, есарська корона), КЛІЩОВИНА (касторовий кущ - досить красивий, отруйні корені і насіння), МАТЕРИНКА (мені її порадила одна полька - вона завжди її сіє) - це ті що я знаю. А ще варто обсаджувати квітник НАРЦИСАМИ - їх гризуни точно не їдять - отруйні.

 

Nadia Partsey І останнє. Цей метод трохи дивний, але ефективний. Маю на увазі сечу тварин - котів, собак, свиней, корів коней і т. д. - у кого що є. Якщо нема - то послід тварин розвести у відрі з водою і заливати ним нори-проходи. Яка тут логіка? Гризуни, як і всі тварини, все сприймають на нюх. Якщо в їхні проходи постійно поступає запах інших тварин, вони вважають, що тут почали "командувати" інші тварини і вступаються з території. А ще купила таблетки "Багіра" - вони воскові, не розчиняються в грунті, я їх розламую на кілька частин і вкладаю в нору. Ну вроді про все написала.

УСПІХУ І ГАРНИХ УРОЖАЇВ!!!yes

Поділитись: