Ви є тут
Правила складання букета
Перш ніж братись за складання букета, ми повинні точно знати його призначення. Якщо він призначений для того, щоб поставити його у вазу, то квіти повинні гармонувати з нею по розмірах і забарвленню.
Якщо цей букет складається для танцювального вечора, то потрібно подумати про те, щоб він гармонував з кольором плаття.
Перед складанням букета, квіти і зелень сортують по довжині стебел і забарвленню. Потім видаляють нижні листки (на одну третину), зрізають шипи із троянд. Якщо потрібно, укріплюють квітконоси (наприклад у гвоздики).
Підбираючи квіти по довжині, потрібно пам’ятати про пропорції. Букети, зазвичай, складаються в співвідношенні 3:5:8, або 5:8:13.
Складаючи, букет потрібно тримати його вертикально, щоб бачити його з усіх сторін. Розмістивши квіти у потрібному нам порядку, ми повинні закріпити букет, легенько обв’язавши його. Нижні кінці стебел потрібно акуратно підрівняти гострим ножем.
Правильно зібраний і зв’язаний букет не повинен міняти свою форму, якщо ми будемо піднімати його за одне стебло.
Складання букетів із крупних квітів з твердими не гнучкими квітконосами (гладіолуси, Георгіни, хризантеми, бузок) часто буває трудним. Інколи, щоб надати букету красиву форму, квіти приходиться прив’язувати до стебел (бажано того ж виду) – але це тільки для таких букетів, які призначені не для вази, а для того, щоб тримати їх в руках (букет для молодої, танцювальні букети і інші).
Кількість квітів у букеті залежить від їх величини, від бажаного розміру букету. Для невеликих букетів (менше 10 квіток) краще підбирати непарну кількість квіток – 3, 5, 7, або 9, щоб уникнути симетричного розміщення.
При складанні букету ми прагнемо вільного розміщення квітів. Тому, по можливості, потрібно менше використовувати дротики і інші засоби. Лишень коли це необхідно, приходиться застосовувати дротики. При цьому вони повинні бути непомітні, краще зеленого кольору.
Круглий букет роблять для таких випадків, коли його необхідно оглядати з усіх сторін, наприклад на квіткових виставках. Для його виготовлення необхідні квіти з довгими квітконосами, навколо яких групуються всі інші. В центрі букета розміщують квіти на прямих квітконосах, а по краях – м’яко вигнуті, або звисаючі квіти.
В круглому букеті всі квіти повинні бути однакової висоти. Якщо квітконоси позбавлені листків, потрібно доповнити букет зрізаною зеленню. Вона служить фоном, який підкреслює забарвлення квітів, по висоті зелень не повинна перевищувати висоту квітів; розміщувати її потрібно тільки ззовні.
Техніка складання одностороннього букета мало чим відрізняється від круглого, але квіти у ньому розміщують по іншому. На задньому плані розміщуються квіти на довгих квітконосах, а спереду розміщуємо більш короткі. Підбираючи самі красиві крупні квіти, створюємо з них центральну пляму.
Зелень для таких букетів може бути самою різноманітною, але обов’язково повинна гармонувати з квітами. Можна використати різні яскраво забарвлені листя, гілки вічнозелених рослин, декоративні трави.