Портулак городній

портулак

Портулак городній  (Portulaca oleracea L.) 

Однорічна рослина з коричневими  м’ясистими лежачими стеблами і яйцеподібним соковитим листям. Споживають молоді соковиті пагони у салатах, як приправу до супів, маринують. Це хороший засіб при лікуванні хвороб печінки, нирок, сечового міхура. Знімає біль і пухлини при укусах бджіл і змій. Має загальну антитоксичну дію, тому використовують при отруєннях. Одна із найцінніших якостей рослини – настій з неї стимулює утворення в організмі людини інсуліну, а тому вона корисна хворим на діабет. Настій трав використовують при розладах нервової системи. Особливо допомагає при лікуванні імпотенції в чоловіків. Проте її не можна споживати  хворим на гіпертонію, тому що сприяє звуженню кровоносних судин.

Сіють портулак на глибину 0,5 – 1 см через 50 – 60 см, залишаючи рослини в рядку після проривання через 30 – 40 см. Догляд за ними полягає у знищенні бур’янів, розпушенні ґрунту, регулярних поливах.

Застерігаємо, що портулак швидко дичавіє і стає злісним бур’яном, з яким досить важко боротись. Одна рослина може дати до 10 тисяч насінин. А тому на насіння залишайте окремі, найбільш продуктивні рослини. Ті, з яких зібрано пагони, виривайте і обов’язково знищуйте, тому що запасу поживних речовин у м’ясистому стеблі достатньо для достигання насіння рослини навіть без кореневої системи. 

Поділитись: