Потурбуйтесь про птахів

пташки

Загальновідома роль птахів у захисті рослин від шкідників. Тому слід турбуватись, щоб у вашому садку постійно жили синиці, повзики, дятли, зяблики та ін. Коли після відлиги вдарять сильні морози і стовбури дерев покриються льодовим панциром, птахам стає особливо скрутно, тому їх потрібно підгодовувати. Ми не будемо описувати різні конструкції годівниць – ви їх можете знайти в інтернеті. Підкреслимо лише, що в годівниці краще класти насіння соняшника, конопель, проса, огірків, кавунів, гарбузів (велике насіння бажано потовкти). Заготовляти можна найбільш придатний для птахів корм – насіння лопуха, кінського щавлю, деревію, лободи. Збирати його можна без ретельного очищення, зв’язувати траву у пучки, або складати в мішки і зберігати в сухому місці. Взимку птахи самі дадуть раду цим припасам. Збирайте також ягоди горобини, калини, навіть ті, що непридатні в їжу людям.

Для приваблення синиць вже в листопаді потрібно розвісити утеплені дуплянки. В них поселяться пташки і влітку будуть виводити потомство і охороняти садок. Орнітологи стверджують, що постійна підгодівля приваблює в першу чергу хворих птахів, від них заражаються і здорові. Тому підгодовувати птахів треба лише в великі морози, при глибокому снігові, а до їх настання цього робити не слід.

І звичайно ж, в зимовий період разом з дітьми та онуками виготовляйте і розвішуйте синичники, шпаківні та інші пташині будиночки.

Поділитись: