Підсніжник звичайний

підсніжник звичайний

Червона книга України!

Основними причинами зменшення популяцій лісової лілії є інтенсивне збирання рослин на букети, викопування цибулин тощо.

Підсніжник звичайний (Galanthus nivalis L.). Багаторічна цибулинна рослина з родини амарилісових. Наукова назва роду походить від грецьких слів, які в перекладі означають «молочно-квітковий» (колір квітів цієї рослини нагадує молоко). Підсніжник звичайний зростає у листяних лісах і чагарниках в Карпатах та західних лісостепових районах, дуже рідко – в лівобережному Лісостепу.

Підсніжник – символ надії. Згідно з однією  старовинною легендою, коли перші міфічні люди були вигнані з раю, на землі йшов сніг і було холодно. Єва дуже змерзла. Щоб її утішити, надати надії на кращі часи, декілька сніжинок перетворилися у ніжні квіти під сніжника – провісника весни.

Ранньою весною місцями в лісах утворює на ґрунті чудовий білий мереживний килим. Цвіте у березні – квітні. Дуже цінна декоративна рослина. Цибулини отруйні.

Ці перші квіти – весняні усмішки рідної землі – користуються величезним попитом. Їх безжалісно виривають, щоб заробити на грабежі рідної природи. В зв’язку з цим вже в багатьох місцевостях, де колись під сніжників було багато, вони зникли. Зникнення їх поширюється на все більші території. Підсніжник потребує охорони. Потрібно берегти його повсюдно, щоб навесні в наших широколистяних лісах завжди розкривалися квітки надії.

Поділитись: