Зрошення саду

зрошення саду

Опадів в нашій країні недостатньо. Щороку літом бувають тривалі посухи. Добрива ж дають максимальний ефект лише при внесенні їх у вологий ґрунт. Тому зрошення для садівництва є основним фактором, від якого найбільше залежить сильний ріст плодових дерев. Строки зрошення визначаються кількістю опадів, вологоємкістю ґрунту та потребою дерев у воді.

Пагони та листя ростуть найдужче навесні й на початку літа. Часом опадів узимку й в березні не достатньо для оптимального зволоження ґрунту, отже, наприкінці березня доведеться провадити один полив, після чого дерева почнуть нормально розвиватися уже на початку квітня. Залежно від кількості опадів, якщо необхідно, сад поливають у травні і червні, щоб забезпечити найкращий водний режим під час інтенсивного росту пагонів та листя.

Спека й посухи найчастіше спостерігаються в липні та серпні. Саме в цей період сад необхідно полити. Звичайно посуха буває й восени, коли дерева також не повинні відчувати нестачу вологи. Але поливати молоді дерева восени слід дуже обережно, щоб не викликати повторного росту. Якщо ж посуха триває до пізньої осені, слід провести передзимове зрошення під час листопаду, або незабаром після нього, щоб не допустити перезимівлі плодових дерев при низькій вологості ґрунту.

При всіх поливах ґрунт в саду має зволожуватись  до максимальної польової вологоємкості на всю ширину і глибину залягання кореневої системи плодових дерев. Простір, який займає коренева система плодових дерев, майже в 2 рази перевищує простір, зайнятий кроною. Багато садоводів припускають помилку, коли поливають і вносять добрива на площу, обмежену проекцією радіусу крони. В результаті коренева система використовує менший об’єм ґрунту, і ріст плодових дерев буває не таким сильним, як при правильному удобренні і зрошенні їх.

Поділитись: