Заходи, що сприяють росту молодих дерев

інтенсивний сад

В інтенсивних насадженнях насамперед піклуються про те, щоб забезпечити сильний, навіть буйний ріст молодих плодових дерев.  В рік закладання саду дерева мають розвиватися надзвичайно добре, а протягом двох чи трьох наступних років – навіть бурхливо. Лише за таких умов можна забезпечити швидкий ріст гілочок; полегшити і прискорити формування крони, а також прискорити настання повного плодоношення, що можливо тільки на добре розвиненій кроні з великою кількістю обростаючої деревини. Крім цього, для проведення незначного обрізування також необхідний сильний ріст пагонів.

Садоводам відомі заходи агротехніки, що забезпечують інтенсивний ріст: правильний обробіток ґрунту, удобрення, зрошення, обрізування, ефективна боротьба з хворобами та шкідниками. Їх потрібно тільки правильно й своєчасно застосовувати. А також слід позбутися- традиційної звички – вирощувати в саду міжрядні культури.

У садах з міжряддями не менше 6 м дозволяється вирощувати просапні культури лишень протягом перших двох-трьох років після закладання. Вздовж ряду залишають досить широкі вільні смуги, які старанно обробляють і зрошують.

Поділитись: