Строки садіння плодових дерев

строки садіння плодових дерев

Плодові саджанці садять у стані спокою, після осіннього опадання листя до весняного розпускання бруньок з перервою на холодний зимовий період. Найкращі наслідки в нашому кліматі дає раннє осіннє садіння – з середини жовтня і до кінця листопада (строки змінюються в ту чи іншу сторону залежно від кліматичної зони, в якій ви проживаєте). Осіннє садіння припиняють в грудні, тижнів за два до настання морозів.

У вчасно висаджених з осені дерев на поранених коренях до похолодання утворюється калюс. Ґрунт встигає осісти і щільно прилягти до коренів. У таких сприятливих умовах дерева добре приживляються, утворюють нові мичкуваті корені і з початком наступної вегетації відразу починають сильно рости. На важких, глинистих і дуже вологих ґрунтах надто пізнє осіннє садіння не рекомендується. У такому випадку сад треба садити на весні.

Весною дерева починають висаджувати тоді, коли минуть морози, протряхне земля, а закінчують садити раніше, ніж сильно набубнявіють бруньки і почнуть розпускатись. Щоб якомога раніше закінчити садіння дерев, необхідно всі підготовчі роботи, в тому числі планування площі, оранку, копання ям і перевезення садивного матеріалу, провести з осені, щоб на весну лишилося тільки садіння.

Господарю слід так спланувати і організувати свою роботу, щоб встигнути закласти сад якомога скоріше осінню, або в крайньому випадку – навесні.

Поділитись: