Купівля, перевезення й зберігання саджанців

зберігання саджанців

Саджанці слід купувати в розсаднику під час викопування восени, або ж незабаром після того. Рання закупка плодових саджанців дає можливість відібрати високоякісний матеріал. Крім того, це дозволяє якомога раніше восени посадити сад, що має неабияке значення для приживлення дерев.

Більшість порід плодових дерев можна висаджувати як в однорічному, так і в дворічному віці. Кожен господар повинен купувати за саджанці тільки найвищої якості (здорові, сильні, добре розвинуті, не перерослі). Коренева система саджанців має бути добре розвиненою, не менше як з трьома скелетними коренями завдовжки понад 25 – 30 см, не зараженими бактеріальним раком.

У період між завезенням з розсадника та садінням саджанці необхідно старанно оберігати від механічних пошкоджень, а також підсушування та від підмерзання коренів. Перевозити садивний матеріал дозволяється при температурі  вище 0°. При цьому кореневу систему обгортають вологою соломою. Вдома саджанці прикопують на ділянці, яка не затоплюється водою. Шар ґрунту над кореневою шийкою рослини має становити 15 – 20 см.

Якщо ж корені підсохли (куплені на ринку в основному підсохлі), саджанці на 1 – 2 дні ставлять у воду, потім обережно прикопують пухким ґрунтом, яким заповнюють усі порожнини між коренями. Після цього їх добре поливають не тільки для того, щоб земля краще прилипла до коріння, а й для освіження всього саджанця.

Збереження саджанців від підсихання є однією з багатьох важливих умов нормального їх приживлення.

Поділитись: