Вплив музики на рослини

рослини і музика

Чи впливає музика на рослини? Цим питанням задаються не лишень квітникарі, а й багацько вчених по всьому світу. Відповідно у багатьох країнах проводилися численні дослідження на цю тему. Результатів дослідів багато, але узагальнивши їх можна сказати одне – музика таки впливає на рослини! Чи то сама музика, чи просто вібрація, яку вона завдає, але рослини так чи інакше реагують на звуки, які звучать поряд.

 

Згідно результатів дослідів, рослини полюбляють спокійну музику, особливо звучання живих інструментів. Також важливим є час, протягом якого рослина «слухає» музику. Так тривале прослуховування музики також може негативно впливати на вашу рослину. Згідно з висновків вчених, час прослуховування не бажано перевищувати понад 3 години.

 

Виявляється, що найбільше рослинам подобається Йоган Себастьян Бах, а також індійська музика. До останньої вони просто «тягнуться». Чи це правда – спробуйте і самі, провівши невеличкий експеримент – розмістіть рослину близько від динаміка (звісно не забувайте про світло, тепло і полив), і включайте їй індійських пісень ;). Якщо вірити дослідженням, то рослина почне рости в сторону джерела звуку так само, як вона тягнеться до сонця.

 

Також слід згадати наших предків, які не працювали в полі без пісень. Чи вони співали, щоб підвеселити і тим самим вкоротати день, а чи таки щось і знали ще.. Бо українці завше були добрими господарями, в яких були завжди гарні врожаї.

 

Звісно, в дослідженнях багато різних нюансів і неточностей, і вони є досить приблизними, тому все відносно.. Бо якби музика мала таки сильно-виражений вплив – то по полях вже давно були б розвішані репродуктори, з яких б лилася музика для кращого росту рослин. Або для боротьби з бур’янами включали б якусь сучасну попсу)) …

 

Так чи інакше – експериментуйте, змінюйте і досягайте задуманого, адже життя коротке, а в світі стільки чудес, що слід поспішати, щоб все побачити і осягнути!

 

Якщо все ж таки вирішили порадувати своїх зелених улюбленців музикою, то вже включайте їм гарну і якісну! Гарну і якісну українську музику створює чудовий гурт «Три Мости». Слухайте і включайте рослинам українське! ;)

Поділитись: